Zeptejte se na rovinu aneb Jak se lektor naučil tak výborně anglicky! | Angličtina Ostrava, Jazyková škola a kurzy Ostrava | TOPLINGVA

Angličtina Ostrava, kurzy angličtiny Ostrava

Zeptejte se na rovinu aneb Jak se lektor naučil tak výborně anglicky!

TOPLINGVA > Zeptejte se na rovinu aneb Jak se lektor naučil tak výborně anglicky!

Ano, každý nějak začínal s jazyky a snažil se dosáhnout určitého stupně znalosti daného jazyka. Některým se to povedlo do té míry, že se rozhodli své vědomosti předávat dále.

Učitelé a lektoři cizích jazyků jsou důležitým článkem v systému vzdělávání, který dokáže ve studentech či účastnících kurzu vzbudit zájem a motivaci k dosáhnutí vytyčeného cíle. Jaké to je, jak začínali, jaká jsou úskalí a výhody této práce? Čtěte dále a dozvíte se názory zkušené lektorky, která má k tématu co říct.
 
Jak jste se k výuce angličtiny dostala?
Na základní škole jsem se setkala nejprve s angličtinou. Zpětně můžu zhodnotit, že naše paní učitelka, ale nebyla moc dobrá, řekla bych, že byla o pár lekcí před námi a předávat to taky moc neuměla. Na střední škole jsme už měli lepšího učitele, a tam mě angličtina začala bavit. Po střední škole jsem začala chodit do veřejných jazykových kurzů, jako nyní vyučuji v TOPLINGVĚ, a přidala jsem si i španělštinu. Je legrační, když si teď vzpomenu, jak jsem se na lektorku, co mě učila, dívala a říkala jsem si, jak je skvělé takhle umět jazyk. No a teď… J Pak jsem se rozhodla, že zkusím studovat anglický jazyk na vysoké škole a to jsem zvládla a úspěšně dokončila. Takže v podstatě jsem moc netápala.
 
Myslíte si, že zahraniční zkušenost je důležitá?
Ano, myslím, že osobní zkušenost s kulturou a lidmi, kteří mluví daným jazykem, je pro člověka důležitá a především inspirativní a je to vlastně to hlavní, proč se učíme cizí jazyk. Znám ale také výborné lektory, kteří neměli příležitost si zahraniční zkušenost osobně prožít a žádným způsobem to nesnižuje jejich kvalitu výuky. V dnešní době se s cizinci můžeme setkávat na naší domácí půdě.
 
Dokážete se stále vžít do pozice studenta a představit si, co prožívá?
Ano, samozřejmě, školní docházku mám již pár let za sebou, ale proces učení a seznamování se s novým je pro mě stále aktuální, stále se snažím zdokonalovat ve své profesi nebo si rozšiřovat obzory v jiných oblastech. Studenty v jejich snažení chápu a snažím se vcítit a vzpomenout si, jak jsem s danou novou látkou zápasila a snažila se ji pochopit. Jsem trpělivá, nic se nemá lámat přes koleno a studenti by si výuku vždy měli užít a odcházet s dobrým pocitem efektivně a příjemně stráveného času.
 
Má tato práce pro Vás nějaká úskalí?
Tak jako každý mám asi někdy lepší a jindy horší den, ale na výuce nesmí být nic poznat. Lektor by neměl přenášet své negativní emoce na studenty. Naopak mě výuka nabíjí energií a proces komunikace se studenty mě vždy vzpruží, začnu myslet na jiné věci a můj den je hned lepší. Co se týče studentů tak respektuji, že nejsou vždy sdílní nebo naladěni na stejnou vlnu, ale vždy se nějak domluvíme a výuka je bez problému. Dnes mohu s čistým svědomím říci, že angličtina Ostrava - to jsem já a TOPLINGVA :-). 
 
A výhody?
Výhod je mnoho! Díky své profesi se setkávám se zajímavými lidmi z různých profesí. Nejsem jen na jednom místě, můžu používat různé materiály k výuce ze života a dělám prostě to, co mě baví a to je to hlavní. Když to baví mě, tak to baví také mé studenty!
 
Kde v současné době působíte?
Dlouhodobě spolupracuji s TOPLINGVOU na několika různých kurzech angličtiny v Ostravě. Mám ráda prověřené věci, co fungují, a tato spolupráce mi 100% vyhovuje. V současné době vedu kurzy angličtiny začátečníků, mírně pokročilých a pokročilých, mám ráda pestrost.
 
Co byste zájemcům o výuku doporučila?
Začít a nic neodkládat! Někomu vyhovuje individuální výuka, jiný chce být v davu, takže podle toho volit typ kurzu. Samozřejmě také záleží, jestli je student úplný začátečník, nebo ne a podle toho volit kurz. TOPLINGVA má obrovskou výhodu v tom, že vždy navrhnou ten správný kurz a to proto, že rozřazovací testy, které určují do které skupinky má student chodit, má 12 úrovní, ne jen 3 nebo 5 základních. Toto je opravdu důležitá věc a student je pak v té správné skupince a nenastane moment, kdy by se nudil nebo nestíhal. I středně pokročilí mají své úrovně. Také bych určitě doporučila nebo spíš vyzdvihla to, že v  TOPLINGVĚ průběžně studenty testujeme, musí mít dostatečnou úroveň, aby pokročili na další stupeň, a hlavně jim to samým ukáže, jak pokročili. Závěrem bych doporučila, prostě najděte si kurz nebo jděte na ukázku výuky Callanovou metodou (anglicky 4x rychleji) a začněte chodit, není třeba dělat domácí úkoly, jen chodit do hodin, sami uvidíte, že to půjde, stačí se jen odhodlat.

Jazykový kurz angličtiny

Video z lekce angličtiny v jazykovém kurzu Toplingva

Angličtina po telefonu

Video sestřih z úspěšných lekcí angličtiny po telefonu v jazykovém kurzu Toplingva

Neváhejte nás kdykoli kontaktovat s Vašimi dotazy anebo si rovnou zamluvte ukázkovou lekci zdarma.Fotografie kde sídlíme


S mým přítelem jsme letěli na první dovolenou a moc jsme se těšili. Poprvé spolu u moře, však to znáte. Po příletu jsme ale měli nečekané problémy s kufry. Zjistili jsme, že se někde ztratily. Nejprve jsem panikařila, ale pak jsem šla situaci řešit na přepážku. Samozřejmě v angličtině, protože v Itálii česky neumí. Situace se vyřešila a já byla moc pyšná, že jsem se dokázala domluvit. Díky kurzu Angličtina pro začátečníky jsem uměla základní fráze a situaci zvládla.

Jana, spokojená klientka

S Toplingvou jsem nejvíce spokojená, musím říci, že je to první vzdělávání, které ma baví, neberu to ako učení, nýbrž zábavu, zdá sa mi, že se po Skypu s lektorem naučím toho viac než klasicky na osobno, navíc to nie je len o učivu, nýbrž i o lektorovi, ktorý má s vámi bližší kontakt než len učitelský, viac sa nasjmějem. Takže dávám palec hore, DOPORUČUJI ! :)

Kateřina Jílková, výuka angličtiny přes Skype, Olomoucký kraj

Všichni kolem mě v práci anglicky umí. V poslední době mi však na stůl přistávalo spoustu úkolů, se kterými jsem bez angličtiny prostě nepohnula. Ale proste pořád kolegy o pomoc, když mají své práce až nad hlavu. Když jsem procházela kolem lavičky s reklamou na angličtinu u TOPLINGVY, rozhodla jsem se, že s tím už fakt něco udělám. Nejdříve jsem se zapsala do skupinového kurzu,potom si ještě přidala individuální hodiny, kdy lektor jezdil za mnou přímo do práce. Díky kurzu Angličtina pro mírně pokročilé jsem na tom s angličtinou už tak, že občas chodí kolegové prosit o radu mě.

Naďa, referentka zahraničního obchodu

V dnešní situaci není lehké si udržet pracovní místo, natož v téměř 50 letech. Mám sice zkušenosti a praxi, ale dnešní mladí nám šlapou na paty a mají výhodu v tom, že znají jazyky. Místo si ale udržet chci, tak jsem se rozhodl pro kurz angličtiny. Nějaké základy už jsem měl, proto jsem se zapsal do kurzu Angličtina pro pokročilé. Nastupoval jsem v září. V lednu jsem to oznámil zaměstnavateli, a ten mi dokonce nabídl, že mi na kurzy bude dávat příspěvky, což šlo s TOPLINGVOU snadno zařídit. Jsem moc spokojený, o práci se nebojím a angličtinu využiju nejen v zaměstnání, ale taky na dovolené.

Josef, konstruktér

Na mé narozeniny se dcera zbláznila a koupila mi poukázku na kurz španělštiny pro začátečníky. Rodina mě přemlouvala, ať to zkusím, a tak jsem na první hodinu šla. Z jedné hodiny byl nakonec celý školní rok a hned o letních prázdninách jsem jela s vnučkou k moři. Barča vesele dováděla a jako naschvál zrovna tam musela spadnout a zlomila si ruku. Díky základům španělštiny jsem jí byla schopna obstarat lékařskou pomoc. Kdybych se nedomluvila, mohla mít trvalé následky a její rodiče by ji se mnou už nikdy na dovolenou nepustili. Jsem ráda, že jsem to vše díky základním znalostem španělštiny zvládla.

Martina, invalidní důchodkyně

Ve firmě angličtinu potřebujeme všichni. Chtěli jsme však opravdu vidět výsledek, nejen každý měsíc fakturu za kurz. TOPLINGVA nás přesvědčila již na první schůzce, kde proběhla ukázka hodiny. Od té doby spolupráce úspěšně pokračuje především proto, že znalosti angličtiny, které jsme získali, efektivně využíváme při budování obchodních kontaktů v zahraničí.

Cyprián s.r.o., Zdeněk Cyprián

Jako nadnárodní společnost očekáváme od zaměstnanců znalost anglického jazyka. Angličtinu používáme při prezentování,komunikaci se zahraničními pobočkami a s vedením společnosti. Poptávali jsme vzdělávání pro různé úrovně znalostí cizího jazyka. Oslovila nás netradiční Callanova metoda, která sází na aktivní komunikaci studentů a hodiny jsou netradičními oproti klasickému způsobu výuky. TOPLINGVA nám vyšla vždy vstříc ve všech požadavcích a nabízí kvalitní službu i v případě nepředvídatelných událostí. Investované peníze do vzdělávání se vracejí a zaměstnanci docházející na hodiny angličtiny se zapojují do prezentování a komunikují s vedením a pobočkami. Shimano, HR department

Shimano

Hledali jsme vzdělávací firmu, která nám vrátí vložené investice do výuky angličtiny. Proto jsme zvolili společnost TOPLINGVA, díky které se naši zaměstnanci naučili efektivně komunikovat a jsou v tuto chvíli schopni řešit projekty,na které by si ještě nedávno ani netroufli.

Dalkia

V dnešní situaci není lehké si udržet pracovní místo, natož v téměř 50 letech. Mám sice zkušenosti a praxi, ale dnešní mladí nám šlapou na paty a mají výhodu v tom, že znají jazyky. Místo si ale udržet chci, tak jsem se rozhodl pro kurz angličtiny. Nějaké základy už jsem měl, proto jsem se zapsal do kurzu Angličtina pro pokročilé. Nastupoval jsem v září. V lednu jsem to oznámil zaměstnavateli, a ten mi dokonce nabídl, že mi na kurzy bude dávat příspěvky, což šlo s TOPLINGVOU snadno zařídit. Jsem moc spokojený, o práci se nebojím a angličtinu využiju nejen v zaměstnání, ale taky na dovolené.

DHL Express, Fleet Coordinator

Pokud jsem měl řešit něco pracovního písemně, tak nebyl problém. Vždy jsem si pomohl překladačem. Ale kámen úrazu nastal, když jsem měl mluvit. Proto jsem začal navštěvovat kurzy angličtiny pro mírně pokročilé vyučované metodou, kde se pořád jenom mluví. Za krátkou dobu jsem už byl schopný mluvit, a čas,který jsem metodou ušetřil, jsem mohl věnovat novým pracovním projektům.

Josef, konstruktér

Naše reference

Oxford BookShop DHL Caterpilar
Dalkia Hyundai Bang & Olufsen
Hasil GE Money Mercure Hotel
Husqvarna Vítkovice Ostravská Univerzita
Městská Nemocnice Ostrava Shimano Městská Nemocnice Ostrava Shimano
video