Festival Japonské dny v Ostravě 2018 | Aktuality | Angličtina Ostrava, Jazyková škola a kurzy Ostrava | TOPLINGVA

Angličtina Ostrava, kurzy angličtiny Ostrava

Festival Japonské dny v Ostravě 2018

TOPLINGVA > Aktuality > Festival Japonské dny v Ostravě 2018
Festival Japonské dny v Ostravě 2018

12.10.2018

Vážení klienti,

 

dovolujeme si Vás pozvat na

festival Japonské dny v Ostravě 2018,

který se koná od 12.10. do 14.10.2018.

Pořadatelem festivalu je Česko-japonské kulturní centrum.

Těšit se můžete na zajímavý program týkající se japonské kultury a spoustu japonských specialit.

V neděli 14.10. v Domě kultury Ostrava bude na festivalu přítomna i naše jazyková škola TOPLINGVA.  Máme pro Vás připravený kvíz o Japonsku a ochutnávky japonských dobrot.

Program festivalu:

PRVNÍ DEN – PÁTEK 12.10.

vstup zcela ZDARMA / Ostravské muzeum

17:00 – zahájení festivalu pořadateli
17:10 – přednáška Tajuplné příběhy ze stará Ósaky
18:30 – projekce animé filmu Cesta do fantazie (film je promítán v češtině, vhodné i pro děti)

 

DRUHÝ DEN – SOBOTA 13.10.

cena pouze 100 Kč / Ostravské muzeum

(nákupem vstupenek podporujete talentované děti v projektu Milifest)

Skleněná galerie
10:00 workshop Shibori – japonské barvení látek
12:30 workshop přípravy SuShi
15:00 workshop japonské kaligrafie (Yoshimi Wako držitelka 5.DAN v kaligrafii)
17:30 workshop přípravy cukrovinek Wagashi

U kulatého stolu
japonské deskové hry a hlavolamy
malování na obličej nejen japonské motivy
workshop origami

Chodba
výstava fotografií města Ósaky

Zahrada Stínu
15:00 japonská flétna shakuhachi a básně haiku v zenové zahradě

Kavárna Heiwa kafé
bleší trh suvenýrů z japonska
prodej surovin na přípravu SuShi
kavárna v provozu
13:00 ochutnávka japonských specialit Okonomiyaki a Takoyaki

Přednáškový sál
11:15 přednáška Práce v japonských korporátech (Naoki Uda – ředitel Shimano Czech republik)
13:45 přednáška Krása skrytá pod nohama
16:15 přednáška Život v Japonsku podle Čecha

TŘETÍ DEN – NEDĚLE 14.10.

Dům kultury města Ostravy

vstupné 120-180 Kč (v předprodeji)
(nákupem vstupenek podporujete talentované děti v projektu Milifest)

Kino Art
11:00 projekce filmu Po dešti (poslední film Akiro Kurosawy)

Vestibul
12:00 zahájení akce – bubenická show japonských bubnů wadaiko
výstava japonských předmětů
japonské účesy
ochutnávka SuShi (zdarma v ceně vstupenky Nichiyōbi Premium)
ochutnávka japonský čajů (zdarma v ceně vstupenky Nichiyōbi Premium)
ochutnávka cukrovinek wagashi (zdarma v ceně vstupenky Nichiyōbi Premium)
japonská šachy Shogi
japonské deskové hry a hlavolamy
workshop origami

12:30 ukázka Karate Shorin-ryu
13:00 ukázka Taoistického Tai Chi

Divadlo

14:00 – 16:20
bojové umění Bujinkan za zvuků wadaiko
Teru Ogawa – tanec Kamigata-mai
japonské frašky Divadlo Kjógen
Akiko Wada – japonská harfa Koto
Noritaro Dei – japonský operní zpěvák zazpívá společně s dětmi projektu Milifest japonské lidové písně a píseň Modlitba pro Martu
sekání Tameshigiri za zvuků japonské flétny Shakuhachi
Teru Ogawa společně s účastníky workshopu tance
bubenická show bubnů Wadaiko – Ivo Batoušek se svými studenty

 

Oficiální stránka festivalu www.japonskedny.cz.

 

 
S mým přítelem jsme letěli na první dovolenou a moc jsme se těšili. Poprvé spolu u moře, však to znáte. Po příletu jsme ale měli nečekané problémy s kufry. Zjistili jsme, že se někde ztratily. Nejprve jsem panikařila, ale pak jsem šla situaci řešit na přepážku. Samozřejmě v angličtině, protože v Itálii česky neumí. Situace se vyřešila a já byla moc pyšná, že jsem se dokázala domluvit. Díky kurzu Angličtina pro začátečníky jsem uměla základní fráze a situaci zvládla.

Jana, spokojená klientka

S Toplingvou jsem nejvíce spokojená, musím říci, že je to první vzdělávání, které ma baví, neberu to ako učení, nýbrž zábavu, zdá sa mi, že se po Skypu s lektorem naučím toho viac než klasicky na osobno, navíc to nie je len o učivu, nýbrž i o lektorovi, ktorý má s vámi bližší kontakt než len učitelský, viac sa nasjmějem. Takže dávám palec hore, DOPORUČUJI ! :)

Kateřina Jílková, výuka angličtiny přes Skype, Olomoucký kraj

Všichni kolem mě v práci anglicky umí. V poslední době mi však na stůl přistávalo spoustu úkolů, se kterými jsem bez angličtiny prostě nepohnula. Ale proste pořád kolegy o pomoc, když mají své práce až nad hlavu. Když jsem procházela kolem lavičky s reklamou na angličtinu u TOPLINGVY, rozhodla jsem se, že s tím už fakt něco udělám. Nejdříve jsem se zapsala do skupinového kurzu,potom si ještě přidala individuální hodiny, kdy lektor jezdil za mnou přímo do práce. Díky kurzu Angličtina pro mírně pokročilé jsem na tom s angličtinou už tak, že občas chodí kolegové prosit o radu mě.

Naďa, referentka zahraničního obchodu

V dnešní situaci není lehké si udržet pracovní místo, natož v téměř 50 letech. Mám sice zkušenosti a praxi, ale dnešní mladí nám šlapou na paty a mají výhodu v tom, že znají jazyky. Místo si ale udržet chci, tak jsem se rozhodl pro kurz angličtiny. Nějaké základy už jsem měl, proto jsem se zapsal do kurzu Angličtina pro pokročilé. Nastupoval jsem v září. V lednu jsem to oznámil zaměstnavateli, a ten mi dokonce nabídl, že mi na kurzy bude dávat příspěvky, což šlo s TOPLINGVOU snadno zařídit. Jsem moc spokojený, o práci se nebojím a angličtinu využiju nejen v zaměstnání, ale taky na dovolené.

Josef, konstruktér

Na mé narozeniny se dcera zbláznila a koupila mi poukázku na kurz španělštiny pro začátečníky. Rodina mě přemlouvala, ať to zkusím, a tak jsem na první hodinu šla. Z jedné hodiny byl nakonec celý školní rok a hned o letních prázdninách jsem jela s vnučkou k moři. Barča vesele dováděla a jako naschvál zrovna tam musela spadnout a zlomila si ruku. Díky základům španělštiny jsem jí byla schopna obstarat lékařskou pomoc. Kdybych se nedomluvila, mohla mít trvalé následky a její rodiče by ji se mnou už nikdy na dovolenou nepustili. Jsem ráda, že jsem to vše díky základním znalostem španělštiny zvládla.

Martina, invalidní důchodkyně

Ve firmě angličtinu potřebujeme všichni. Chtěli jsme však opravdu vidět výsledek, nejen každý měsíc fakturu za kurz. TOPLINGVA nás přesvědčila již na první schůzce, kde proběhla ukázka hodiny. Od té doby spolupráce úspěšně pokračuje především proto, že znalosti angličtiny, které jsme získali, efektivně využíváme při budování obchodních kontaktů v zahraničí.

Cyprián s.r.o., Zdeněk Cyprián

Jako nadnárodní společnost očekáváme od zaměstnanců znalost anglického jazyka. Angličtinu používáme při prezentování,komunikaci se zahraničními pobočkami a s vedením společnosti. Poptávali jsme vzdělávání pro různé úrovně znalostí cizího jazyka. Oslovila nás netradiční Callanova metoda, která sází na aktivní komunikaci studentů a hodiny jsou netradičními oproti klasickému způsobu výuky. TOPLINGVA nám vyšla vždy vstříc ve všech požadavcích a nabízí kvalitní službu i v případě nepředvídatelných událostí. Investované peníze do vzdělávání se vracejí a zaměstnanci docházející na hodiny angličtiny se zapojují do prezentování a komunikují s vedením a pobočkami. Shimano, HR department

Shimano

Hledali jsme vzdělávací firmu, která nám vrátí vložené investice do výuky angličtiny. Proto jsme zvolili společnost TOPLINGVA, díky které se naši zaměstnanci naučili efektivně komunikovat a jsou v tuto chvíli schopni řešit projekty,na které by si ještě nedávno ani netroufli.

Dalkia

V dnešní situaci není lehké si udržet pracovní místo, natož v téměř 50 letech. Mám sice zkušenosti a praxi, ale dnešní mladí nám šlapou na paty a mají výhodu v tom, že znají jazyky. Místo si ale udržet chci, tak jsem se rozhodl pro kurz angličtiny. Nějaké základy už jsem měl, proto jsem se zapsal do kurzu Angličtina pro pokročilé. Nastupoval jsem v září. V lednu jsem to oznámil zaměstnavateli, a ten mi dokonce nabídl, že mi na kurzy bude dávat příspěvky, což šlo s TOPLINGVOU snadno zařídit. Jsem moc spokojený, o práci se nebojím a angličtinu využiju nejen v zaměstnání, ale taky na dovolené.

DHL Express, Fleet Coordinator

Pokud jsem měl řešit něco pracovního písemně, tak nebyl problém. Vždy jsem si pomohl překladačem. Ale kámen úrazu nastal, když jsem měl mluvit. Proto jsem začal navštěvovat kurzy angličtiny pro mírně pokročilé vyučované metodou, kde se pořád jenom mluví. Za krátkou dobu jsem už byl schopný mluvit, a čas,který jsem metodou ušetřil, jsem mohl věnovat novým pracovním projektům.

Josef, konstruktér

Naše reference

Oxford BookShop DHL Caterpilar
Dalkia Hyundai Bang & Olufsen
Hasil GE Money Mercure Hotel
Husqvarna Vítkovice Ostravská Univerzita
Městská Nemocnice Ostrava Shimano Městská Nemocnice Ostrava Shimano
video
Facebook