Maturita z angličtiny - jak se připravit na didaktický test z angličtiny | Aktuality | Angličtina Ostrava, Jazyková škola a kurzy Ostrava | TOPLINGVA

Angličtina Ostrava, kurzy angličtiny Ostrava

Maturita z angličtiny - jak se připravit na didaktický test z angličtiny

TOPLINGVA > Aktuality > Maturita z angličtiny - jak se připravit na didaktický test z angličtiny

11.05.2022

V tomto stručném článku Vás seznámíme se strukturou maturitní zkoušky z angličtiny a poradíme, jak se na ni připravit! Státní maturitní zkouška z anglického jazyka odpovídající mezinárodně uznávané úrovni B1 se skládá z několika částí:

 1. 1. Společná část: didaktický test
 2. 2. Profilová část: ústní zkouška

Didaktický test

Časový limit pro vykonání Didaktického testu je 110 minut, přičemž odpovídá 50 % hodnocení maturitní zkoušky z cizího jazyka. V této části za 95 bodů je potřebné získat alespoň 42 bodů a její součástí je:

 1. A. Poslech: 40 minut, každá nahrávku student uslyší 2x, maximální počet bodů je 40
 2. 1. část má 4 obrázkové odpovědi s výběrem A, B, C a D
 3. 2. část má 8 vět, kde rozhodujete mezi Pravda/Nepravda
 4. 3. část má 8 otevřených odpovědí, typicky jedno krátké slovo
 5. 4. část má 4 písemné odpovědi s výběrem A, B, C a D
 1. B. Čtení a porozumění textu: 70 minut, maximální počet bodů je 55
 2. 1. část obsahuje 5 otázek s výběrem A, B, C a D
 3. 2. část obsahuje 10 otázek, kde rozhodujete mezi Pravda/Nepravda
 4. 3. část obsahuje 5 otázek s výběrem A, B, C a D
 5. 4. část obsahuje 5 možností s přiřazením, přičemž 2 jsou navíc
 6. 5. část obsahuje 15 možností výběru slov z A, B a C

Příprava na maturitu z anglického jazyka je velmi důležitá a není radno ji podcenit. Doporučujeme zaměřit se na opakování hláskování (spelling), cvičení poslechu a zdokonalení porozumění textu. Celý proces přípravy na maturitu z angličtiny Vám mohou usnadnit online jazykové kurzy, které vedou zkušení lektoři angličtiny. Ti Vám zároveň poskytnou vzorová cvičení na maturitu z anglického jazyka, doučí Vás konverzaci, poslech či čtení.

Svou úroveň angličtiny si můžete ZDARMA ověřit v rozřazovacím testu.

Poskytneme Vám a velice doporučujeme procvičovat vzorové testy, které obsahují maturitní otázky z předchozích let.

Pokud si nejste svou úrovní angličtiny jisti a chcete zlepšit své jazykové dovednosti, neváhejte vyzkoušet ukázkovou lekci angličtiny zdarma, ať již online, či prezenčně v naší Jazykové škole v Ostravě.

Neváhejte nás kontaktovat. Připravíme Vás na maturitu z angličtiny či jiného cizího jazyka. Tel.: 774 118 911, email: info@toplingva.cz
S mým přítelem jsme letěli na první dovolenou a moc jsme se těšili. Poprvé spolu u moře, však to znáte. Po příletu jsme ale měli nečekané problémy s kufry. Zjistili jsme, že se někde ztratily. Nejprve jsem panikařila, ale pak jsem šla situaci řešit na přepážku. Samozřejmě v angličtině, protože v Itálii česky neumí. Situace se vyřešila a já byla moc pyšná, že jsem se dokázala domluvit. Díky kurzu Angličtina pro začátečníky jsem uměla základní fráze a situaci zvládla.

Jana, spokojená klientka

S Toplingvou jsem nejvíce spokojená, musím říci, že je to první vzdělávání, které ma baví, neberu to ako učení, nýbrž zábavu, zdá sa mi, že se po Skypu s lektorem naučím toho viac než klasicky na osobno, navíc to nie je len o učivu, nýbrž i o lektorovi, ktorý má s vámi bližší kontakt než len učitelský, viac sa nasjmějem. Takže dávám palec hore, DOPORUČUJI ! :)

Kateřina Jílková, výuka angličtiny přes Skype, Olomoucký kraj

Všichni kolem mě v práci anglicky umí. V poslední době mi však na stůl přistávalo spoustu úkolů, se kterými jsem bez angličtiny prostě nepohnula. Ale proste pořád kolegy o pomoc, když mají své práce až nad hlavu. Když jsem procházela kolem lavičky s reklamou na angličtinu u TOPLINGVY, rozhodla jsem se, že s tím už fakt něco udělám. Nejdříve jsem se zapsala do skupinového kurzu,potom si ještě přidala individuální hodiny, kdy lektor jezdil za mnou přímo do práce. Díky kurzu Angličtina pro mírně pokročilé jsem na tom s angličtinou už tak, že občas chodí kolegové prosit o radu mě.

Naďa, referentka zahraničního obchodu

V dnešní situaci není lehké si udržet pracovní místo, natož v téměř 50 letech. Mám sice zkušenosti a praxi, ale dnešní mladí nám šlapou na paty a mají výhodu v tom, že znají jazyky. Místo si ale udržet chci, tak jsem se rozhodl pro kurz angličtiny. Nějaké základy už jsem měl, proto jsem se zapsal do kurzu Angličtina pro pokročilé. Nastupoval jsem v září. V lednu jsem to oznámil zaměstnavateli, a ten mi dokonce nabídl, že mi na kurzy bude dávat příspěvky, což šlo s TOPLINGVOU snadno zařídit. Jsem moc spokojený, o práci se nebojím a angličtinu využiju nejen v zaměstnání, ale taky na dovolené.

Josef, konstruktér

Na mé narozeniny se dcera zbláznila a koupila mi poukázku na kurz španělštiny pro začátečníky. Rodina mě přemlouvala, ať to zkusím, a tak jsem na první hodinu šla. Z jedné hodiny byl nakonec celý školní rok a hned o letních prázdninách jsem jela s vnučkou k moři. Barča vesele dováděla a jako naschvál zrovna tam musela spadnout a zlomila si ruku. Díky základům španělštiny jsem jí byla schopna obstarat lékařskou pomoc. Kdybych se nedomluvila, mohla mít trvalé následky a její rodiče by ji se mnou už nikdy na dovolenou nepustili. Jsem ráda, že jsem to vše díky základním znalostem španělštiny zvládla.

Martina, invalidní důchodkyně

Ve firmě angličtinu potřebujeme všichni. Chtěli jsme však opravdu vidět výsledek, nejen každý měsíc fakturu za kurz. TOPLINGVA nás přesvědčila již na první schůzce, kde proběhla ukázka hodiny. Od té doby spolupráce úspěšně pokračuje především proto, že znalosti angličtiny, které jsme získali, efektivně využíváme při budování obchodních kontaktů v zahraničí.

Cyprián s.r.o., Zdeněk Cyprián

Jako nadnárodní společnost očekáváme od zaměstnanců znalost anglického jazyka. Angličtinu používáme při prezentování,komunikaci se zahraničními pobočkami a s vedením společnosti. Poptávali jsme vzdělávání pro různé úrovně znalostí cizího jazyka. Oslovila nás netradiční Callanova metoda, která sází na aktivní komunikaci studentů a hodiny jsou netradičními oproti klasickému způsobu výuky. TOPLINGVA nám vyšla vždy vstříc ve všech požadavcích a nabízí kvalitní službu i v případě nepředvídatelných událostí. Investované peníze do vzdělávání se vracejí a zaměstnanci docházející na hodiny angličtiny se zapojují do prezentování a komunikují s vedením a pobočkami. Shimano, HR department

Shimano

Hledali jsme vzdělávací firmu, která nám vrátí vložené investice do výuky angličtiny. Proto jsme zvolili společnost TOPLINGVA, díky které se naši zaměstnanci naučili efektivně komunikovat a jsou v tuto chvíli schopni řešit projekty,na které by si ještě nedávno ani netroufli.

Dalkia

V dnešní situaci není lehké si udržet pracovní místo, natož v téměř 50 letech. Mám sice zkušenosti a praxi, ale dnešní mladí nám šlapou na paty a mají výhodu v tom, že znají jazyky. Místo si ale udržet chci, tak jsem se rozhodl pro kurz angličtiny. Nějaké základy už jsem měl, proto jsem se zapsal do kurzu Angličtina pro pokročilé. Nastupoval jsem v září. V lednu jsem to oznámil zaměstnavateli, a ten mi dokonce nabídl, že mi na kurzy bude dávat příspěvky, což šlo s TOPLINGVOU snadno zařídit. Jsem moc spokojený, o práci se nebojím a angličtinu využiju nejen v zaměstnání, ale taky na dovolené.

DHL Express, Fleet Coordinator

Pokud jsem měl řešit něco pracovního písemně, tak nebyl problém. Vždy jsem si pomohl překladačem. Ale kámen úrazu nastal, když jsem měl mluvit. Proto jsem začal navštěvovat kurzy angličtiny pro mírně pokročilé vyučované metodou, kde se pořád jenom mluví. Za krátkou dobu jsem už byl schopný mluvit, a čas,který jsem metodou ušetřil, jsem mohl věnovat novým pracovním projektům.

Josef, konstruktér

Naše reference

Oxford BookShop DHL Caterpilar
Dalkia Hyundai Bang & Olufsen
Hasil GE Money Mercure Hotel
Husqvarna Vítkovice Ostravská Univerzita
Městská Nemocnice Ostrava Shimano Městská Nemocnice Ostrava Shimano
video
Facebook