Tipy na anglické knihy pro děti | Aktuality | Angličtina Ostrava, Jazyková škola a kurzy Ostrava | TOPLINGVA

Angličtina Ostrava, kurzy angličtiny Ostrava

Tipy na anglické knihy pro děti

TOPLINGVA > Aktuality > Tipy na anglické knihy pro děti

14.02.2023

Jedním ze způsobů, jak si procvičovat anglický jazyk, je čtení. Možná si myslíte, že toto platí jenom pro dospělé, ale existuje velká spousta dětských knížek, které jsou vhodné i pro menší čtenáře. Záleží samozřejmě na jazykové úrovni dítěte, některé knihy si budou děti moci přečíst samy, některé jim mohou předčítat rodiče, ale i tak se jedná o zábavný způsob, jak si děti mohou doma procvičovat angličtinu. Tady je několik tipů na dětské knihy v angličtině:

  1. Diary of a Wimpy Kid, autor Jeff Kinney – tato série knížek vyšla i v češtině pod názvem Deník malého poseroutky. Jak už z názvu vyplývá, jedná se o knihu v podobě deníku. Dětem se takové knihy všeobecně dobře čtou, obsahují méně textu, více obrázků, a hodně se u toho smějí. Navíc pokud už knihy četly v češtině, bude pro ně jednodušší přečíst si ji v angličtině.
  2. Good Night Stories For Rebel Girls, autorky Francesca Cavallo, Elena Favilli – I tato kniha již vyšla v českém jazyce pod názvem Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky. Jedná se o 100 příběhů výjimečných žen naší historie. Ačkoliv je spíše cílená na holčičky, určitě zaujme i kluky, a děti si nejen procvičí angličtinu, ale také se dozví něco zajímavého o významných ženách a o tom, co dokázaly. Kniha je navíc doplněna nádhernými ilustracemi, které dětem mohou pomoci zůstat při čtení soustředěnými.
  3. Knihy Davida Walliamse (Awful Auntie, Gangsta Granny etc.) – Spisovatel David Walliams napsal mnoho knih pro malé čtenáře a ty se u nich těší velké oblibě. Jedná se u humorné knihy, které děti baví, navíc i tady text doplňuje spousta obrázků. Mnoho knih Davida Walliamse bylo přeloženo i do češtiny.
  4. Dvojjazyčné knihy – Pro jednodušší čtení jsou vhodná dvojjazyčná vydání knih. Takovou formou vycházejí nejčastěji světové klasiky, ale existuje obrovský výběr a knihy nemusí být pouze v angličtině. Knihy jsou navíc rozděleny do kategorií podle úrovně čtenáře, a pokud se děti ještě necítí na čtení v angličtině, dvojjazyčné knihy jsou skvělým začátkem.

Zkuste kromě čtení také kurz angličtiny pro děti

Pokud hledáte vhodný kurz angličtiny pro Vaše děti, naše Jazyková škola TOPLINGVA v Ostravě nabízí kurzy angličtiny přímo pro děti. Kurzy probíhají v malých skupinách s maximálně deseti dětmi, aby se naši lektoři mohli věnovat každému z dětí, a výuka probíhá pomocí metody Talking Kids, obdoby Callanovy metody pro výuku angličtiny, díky které se dítě anglicky naučí 4x rychleji. Kromě zábavné formy výuky dětem pomáhá právě pečlivě vybraný lektor, který je trpělivý a dokáže s dítětem efektivně pracovat.

Kontaktuje naši koordinátorku kurzů angličtiny v Jazykové škole TOPLINGVA

Pokud uvažujete o jazykovém kurzu pro Vaše dítě, neváhejte kontaktovat naši koordinátorku jazykových kurzů. Kromě výuky angličtiny nabízíme široký výběr jiných jazykových kurzů nejen pro děti, ale také pro dospělé. Nejste-li si jistí, zda by Vám či Vašemu dítěti výuka cizího jazyka v jazykové škole vyhovovala, můžete si zamluvit ukázkovou lekci zdarma. Výuku cizích jazyků nabízíme také v online formě, není proto nutné být přímo z Ostravy. Kontaktuje naši koordinátorku jazykových kurzů prostřednictvím kontaktního formuláře, e-mailu zaslaného na adresu info@toplingva.cz či telefonicky na čísle +420 774 118 911.


S mým přítelem jsme letěli na první dovolenou a moc jsme se těšili. Poprvé spolu u moře, však to znáte. Po příletu jsme ale měli nečekané problémy s kufry. Zjistili jsme, že se někde ztratily. Nejprve jsem panikařila, ale pak jsem šla situaci řešit na přepážku. Samozřejmě v angličtině, protože v Itálii česky neumí. Situace se vyřešila a já byla moc pyšná, že jsem se dokázala domluvit. Díky kurzu Angličtina pro začátečníky jsem uměla základní fráze a situaci zvládla.

Jana, spokojená klientka

S Toplingvou jsem nejvíce spokojená, musím říci, že je to první vzdělávání, které ma baví, neberu to ako učení, nýbrž zábavu, zdá sa mi, že se po Skypu s lektorem naučím toho viac než klasicky na osobno, navíc to nie je len o učivu, nýbrž i o lektorovi, ktorý má s vámi bližší kontakt než len učitelský, viac sa nasjmějem. Takže dávám palec hore, DOPORUČUJI ! :)

Kateřina Jílková, výuka angličtiny přes Skype, Olomoucký kraj

Všichni kolem mě v práci anglicky umí. V poslední době mi však na stůl přistávalo spoustu úkolů, se kterými jsem bez angličtiny prostě nepohnula. Ale proste pořád kolegy o pomoc, když mají své práce až nad hlavu. Když jsem procházela kolem lavičky s reklamou na angličtinu u TOPLINGVY, rozhodla jsem se, že s tím už fakt něco udělám. Nejdříve jsem se zapsala do skupinového kurzu,potom si ještě přidala individuální hodiny, kdy lektor jezdil za mnou přímo do práce. Díky kurzu Angličtina pro mírně pokročilé jsem na tom s angličtinou už tak, že občas chodí kolegové prosit o radu mě.

Naďa, referentka zahraničního obchodu

V dnešní situaci není lehké si udržet pracovní místo, natož v téměř 50 letech. Mám sice zkušenosti a praxi, ale dnešní mladí nám šlapou na paty a mají výhodu v tom, že znají jazyky. Místo si ale udržet chci, tak jsem se rozhodl pro kurz angličtiny. Nějaké základy už jsem měl, proto jsem se zapsal do kurzu Angličtina pro pokročilé. Nastupoval jsem v září. V lednu jsem to oznámil zaměstnavateli, a ten mi dokonce nabídl, že mi na kurzy bude dávat příspěvky, což šlo s TOPLINGVOU snadno zařídit. Jsem moc spokojený, o práci se nebojím a angličtinu využiju nejen v zaměstnání, ale taky na dovolené.

Josef, konstruktér

Na mé narozeniny se dcera zbláznila a koupila mi poukázku na kurz španělštiny pro začátečníky. Rodina mě přemlouvala, ať to zkusím, a tak jsem na první hodinu šla. Z jedné hodiny byl nakonec celý školní rok a hned o letních prázdninách jsem jela s vnučkou k moři. Barča vesele dováděla a jako naschvál zrovna tam musela spadnout a zlomila si ruku. Díky základům španělštiny jsem jí byla schopna obstarat lékařskou pomoc. Kdybych se nedomluvila, mohla mít trvalé následky a její rodiče by ji se mnou už nikdy na dovolenou nepustili. Jsem ráda, že jsem to vše díky základním znalostem španělštiny zvládla.

Martina, invalidní důchodkyně

Ve firmě angličtinu potřebujeme všichni. Chtěli jsme však opravdu vidět výsledek, nejen každý měsíc fakturu za kurz. TOPLINGVA nás přesvědčila již na první schůzce, kde proběhla ukázka hodiny. Od té doby spolupráce úspěšně pokračuje především proto, že znalosti angličtiny, které jsme získali, efektivně využíváme při budování obchodních kontaktů v zahraničí.

Cyprián s.r.o., Zdeněk Cyprián

Jako nadnárodní společnost očekáváme od zaměstnanců znalost anglického jazyka. Angličtinu používáme při prezentování,komunikaci se zahraničními pobočkami a s vedením společnosti. Poptávali jsme vzdělávání pro různé úrovně znalostí cizího jazyka. Oslovila nás netradiční Callanova metoda, která sází na aktivní komunikaci studentů a hodiny jsou netradičními oproti klasickému způsobu výuky. TOPLINGVA nám vyšla vždy vstříc ve všech požadavcích a nabízí kvalitní službu i v případě nepředvídatelných událostí. Investované peníze do vzdělávání se vracejí a zaměstnanci docházející na hodiny angličtiny se zapojují do prezentování a komunikují s vedením a pobočkami. Shimano, HR department

Shimano

Hledali jsme vzdělávací firmu, která nám vrátí vložené investice do výuky angličtiny. Proto jsme zvolili společnost TOPLINGVA, díky které se naši zaměstnanci naučili efektivně komunikovat a jsou v tuto chvíli schopni řešit projekty,na které by si ještě nedávno ani netroufli.

Dalkia

V dnešní situaci není lehké si udržet pracovní místo, natož v téměř 50 letech. Mám sice zkušenosti a praxi, ale dnešní mladí nám šlapou na paty a mají výhodu v tom, že znají jazyky. Místo si ale udržet chci, tak jsem se rozhodl pro kurz angličtiny. Nějaké základy už jsem měl, proto jsem se zapsal do kurzu Angličtina pro pokročilé. Nastupoval jsem v září. V lednu jsem to oznámil zaměstnavateli, a ten mi dokonce nabídl, že mi na kurzy bude dávat příspěvky, což šlo s TOPLINGVOU snadno zařídit. Jsem moc spokojený, o práci se nebojím a angličtinu využiju nejen v zaměstnání, ale taky na dovolené.

DHL Express, Fleet Coordinator

Pokud jsem měl řešit něco pracovního písemně, tak nebyl problém. Vždy jsem si pomohl překladačem. Ale kámen úrazu nastal, když jsem měl mluvit. Proto jsem začal navštěvovat kurzy angličtiny pro mírně pokročilé vyučované metodou, kde se pořád jenom mluví. Za krátkou dobu jsem už byl schopný mluvit, a čas,který jsem metodou ušetřil, jsem mohl věnovat novým pracovním projektům.

Josef, konstruktér

Naše reference

Oxford BookShop DHL Caterpilar
Dalkia Hyundai Bang & Olufsen
Hasil GE Money Mercure Hotel
Husqvarna Vítkovice Ostravská Univerzita
Městská Nemocnice Ostrava Shimano Městská Nemocnice Ostrava Shimano
video
Facebook