Angličtina pro děti hrou podle Helen Doron | Toplingva
Aktuality   >   Angličtina pro děti hrou podle Helen Doron

Angličtina pro děti hrou podle Helen Doron

Anglictina-pro-deti-podle-helen-doron

21.07.2023

Přemýšlíte o tom, že i vaše dítě by se mělo již od útlého věku učit cizí řeči? Potom vyzkoušejte výukovou metodu britské lingvistky Helen Doron, autorky metody výuky anglického jazyka pro děti předškolního věku.

Základy metody Helen Doron

Každé malé dítě bývá obvykle vnímavé a doslova jako houba nasává veškeré informace. To samé platí i pro cizí jazyky. Studiem malých dětí došla Helen Donor k závěru, že pro děti je nejdůležitější v první řadě přijít s cizím jazykem do kontaktu. Doma si začnou naposlouchávat výuková CD, obsahující písničky a básničky. Následuje kontakt s učitelem, který na ně začne mluvit anglicky, a postupně začínají děti samy mluvit.

Výuka angličtiny zábavnou formou

Helen Donor vytvořila za účelem zábavné výuky angličtiny pro děti speciální výukové materiály. Ty obdrží každé dítko před začátkem výukového období. Jedná se o originální písně, vzdělávací aplikace a animovaná videa. Vše samozřejmě v anglickém jazyce. Celá výuka probíhá zábavnou formou za pomoci nejen již zmíněných písniček, ale také her a různých výtvarných a pohybových aktivit.

Výhody metody Helen Donor

Metoda spočívá především v hravosti, čímž se děti nenásilně učí angličtinu. Pomaloučku si osvojují cizí jazyk, kterým dokáží během krátkého časového úseku plynule mluvit. Pro rodiče tato vynikající metoda nepředstavuje žádnou zátěž. S dětmi není nutné se doma učit ani připravovat na další hodiny. Postačí pouze dítěti pouštět CD, čímž si mrňous opakuje anglický jazyk.

Speciální školení pro učitele

Učitel musí v první řadě perfektně ovládat anglický jazyk. Dále musí mít bezpodmínečně kladný vztah k dětem. Samozřejmostí je speciální školení pro výuku metody Helen Doren.

Učebních center využívajících tuto skvělou metodu je v současné době již více než tisíc a to celkem v 37 zemích, včetně České republiky.

Hlavní menu