Angličtina snadno a rychle? | Toplingva
Aktuality   >   Angličtina snadno a rychle?

Angličtina snadno a rychle?

Tipy-pri-uceni-anglictiny

26.09.2023

Není žádnou novinkou, že angličtina se stala téměř celosvětovým jazykem. Patří tak už prakticky do běžného života v každém koutku světa. A kdo se nedokáže domluvit, jako by už snad ani nežil současný život. Toužíte i vy mluvit plynnou angličtinou, ale nejde vám to přesně tak, jak jste si představovali? Je jasné, že ne každému jde studium jazyků doslova samo do hlavy.

Jak na to, aby vám učení angličtiny šlo lehce?

Abyste se naučili plynule hovořit anglicky, není nutné se hned stěhovat do cizí země, aby vám šlo učení lépe. Zůstaňte zatím pěkně doma a soustavně se učte a hlavně: důsledně procvičujte slovíčka. Zřejmě znáte známou a hlavně pravdivou metaforu, že opakování je matka moudrosti. Je nutné si každý den sednout ke knížce, i kdyby to mělo být jen na pár minut. Věřte tomu, že čím více budete cvičit, angličtina se přestane stávat vaším nepřítelem, který ne a ne vlézt do vaší hlavy.

Určete si priority, cíle a úkoly

Zkuste se namotivovat dosažitelností svých cílů, což v praxi znamená naučit se perfektně anglicky. Klidně začněte krůček po krůčku. Dejte si například předsevzetí, že se každý den naučíte pět nových slovíček. Ty si samozřejmě musíte každý den opakovat, abyste je hned zase nezapomněli. Klidně to prostřídávejte cvičným mluvením. Postačí deset minut denně.

Nejenom slovíčka, ale i anglické fráze

Při opakování slovíček si přidávejte i další cvičení - zaměřte se i na procvičování anglických frází. Přidávejte postupně gramatiku, trénujte výslovnost. Začněte zvolna a postupně přidávejte složitější témata. Je potřeba rozšiřovat slovní zásobu a k naučeným slovíčkům postupně přidávat další. Výslovnost trénujte poslechem rodilých mluvčích. Nestyďte se, napodobujte jejich přízvuk.

Máte kolem sebe anglicky mluvící lidi?

Bezva, obklopte se jimi. Komunikujte s nimi anglicky. Ponořte se do toho. Učte se přirozeně. Pořád málo? A máte rádi anglicky zpívané písně? Nebo anglické filmy? Poslouchejte tuto hudbu, sledujte anglicky mluvené filmy. Čtěte anglickéknihy v originále. Nebojte se zkoušet mluvit. Nevynechejte jedinou příležitost k procvičování.

Děláte při učení chyby? Poučte se z nich

Nenechte se žádnou chybou otrávit a znechutit. Další známá fráze přece praví, že chybami se člověk učí. Něco jste pokazili? No a co? Zkuste to znovu a vyvarujte se chyby, která se vám povedla. Jen tak se dokážete zlepšit. Vykročte vstříc ke svému prvnímu úspěchu.

Potřebujete s učením angličtiny pomoct? Kontaktujte naši jazykovou školu!

Pokud byste na své cestě za perfektní angličtinou potřebovali pomoct, naše jazyková škola TOPLINGVA je tady pro vás! Kontaktujte naši koordinátorku jazykových kurzů na e-mailu info@toplingva.cz či na telefonním čísle 774 118 911. Nezapomínejte oslavovat své úspěchy na této cestě a nenechte se odradit, pokud narazíte na neúspěchy. Rádi vám s tím pomůžeme!

Hlavní menu