Pomaturitní studium angličtiny | Toplingva
Aktuality   >   Pomaturitní studium angličtiny

Pomaturitní studium angličtiny

Pomaturitni-studium-a-jazykove-kurzy-anglictiny-ostrava

15.08.2023

Pořád váháte, jestli to po maturitě zkusit s přijímačkami na vysokou školu, nebo se raději přihlásit na pomaturitní studium angličtiny?

Rozdíl mezi studiem na jazykové nebo vysoké škole

Záleží na tom, za jakých účelem se chcete naučit perfektně mluvit anglicky. Je tu několik možností. Pokud chcete odejít do ciziny pouze za zajímavou prací, kde není nutné mít nějakou úroveň odbornosti, pouze je nutnost umět plynule mluvit anglicky, potom je pro vás ideální pomaturitní studium angličtiny. To samé platí i pro vaši touhu jen umět mluvit anglicky bez nějakého speciálního důvodu. Pokud ale máte v plánu odejít do zahraničí s určitým odborným zaměřením, potom je pro vás zřejmě vhodnější nastoupit na vysokou školu, která bude přímo zaměřena na vaši vysněnou budoucí práci.

Vysoká škola

Vysoká škola nabízí nejen výuku cizích jazyků, ale cílí především na určité zaměření. Současně svým studentům garantuje nejen status studenta, ale také docela náročný studentský život. Odměnou za zdárné ukončení vysoké školy je titul, který každý jedinec uplatní ve svém budoucím zaměstnání. Toužíte se v budoucnu stát například lékařem, učitelem anebo vědcem? Potom je pro vás nezbytné přestat váhat jakou školu zvolit, a rovnou si podat přihlášku na vysokou školu. Pokud pro vás bude tamní výuka anglického jazyka nedostatečná, můžete navštěvovat jazykové kurzy angličtiny v jazykové škole.

Jazyková škola

Složili jste zkoušku z dospělosti a váháte mezi možností jít pracovat nebo raději dále studovat? Chcete se zdokonalovat v anglickém jazyce? Potom je pro vás přímo ideální možnost pokračovat ve studiu v jazykové škole. Jedná se o pomaturitní studium, které můžete absolvovat v jakémkoli časovém horizontu. I na jazykové škole můžete získat status studenta. A je úplně jedno, jak dlouho budete studovat. Výhodou jazykových škol je přizpůsobení se vašim individuálním potřebám.

Pokud je pro vás důležitá hlavně schopnost domluvit se anglicky, můžete v jazykové škole využít také jakýkoliv druh kurzů angličtiny! Od strukturované výuky gramatiky přes přípravu na mezinárodní jazykové certifikáty či maturitu z angličtiny až po konverzační lekce. Fantazii se meze nekladou!

Kontaktuje naši jazykovou školu!

Pokud máte zájem o studium angličtiny, ať už pomaturitní či jiné druhy kurzů, neváhejte kontaktovat naši koordinátorku jazykových kurzů na e-mailu info@toplingva.cz či na telefonním čísle 774 118 911.

Hlavní menu