Report: Kolečka a čárky - minikurz korejštiny | Toplingva
Aktuality   >   Report: Kolečka a čárky - minikurz korejštiny

Report: Kolečka a čárky - minikurz korejštiny

Kurzy-korejstiny-zdarma-ostrava

15.11.2018

Dne 8.11.2018 jsme měli tu čest se jako spolupořadatelé podílet na akci KOLEČKA A ČÁRKY - minikurzu korejštiny pro začátečníky v Ostravě, který se ve spolupráci s Česko-korejskou společností konal při příležitosti akce Korejské dny 2018.

Již od ohlášení vyvolala akce velký zájem veřejnosti. Do minikurzu korejštiny v Ostravě se registrovalo téměř 50 účastníků. Kurzu se účastnily také tři členky lektorského týmu TOPLINGVA, a tak Vám můžeme přinést dojem z první ruky.

A jak to celé probíhalo?

Celá lekce byla vedena zkušenou paní profesorkou Moon, rodilou mluvčí, ale nechyběla ani česká lektorka Veronika, která paní profesorku skvěle doplňovala a tlumočila celou lekci.

Po krátkém úvodu a představení pořadatelů a lektorů vedoucích kurz jsme se ponořili do malé přednášky o historii a vzniku korejského písma hangul. Následující hodinu jsme strávili právě nad korejským písmem. Postupně jsme probrali všechny hlásky včetně jejich výslovnosti. 

Následovala chvilka oddychu v podobě malého korejského občerstvení. Byli jsme pohoštěni několika druhy krekrů a křupek vzhledově připomínajících v jednom případě hranolky, ale zdaleka tak nechutnaly. Naše korejské menu zahrnovalo sladké i slané a výbornou tečkou na závěr byl korejský čaj. Kombinace zázvoru a medu byla pro chladný podzimní večer to pravé.

Poslední část kurzu byla velice zábavná, neboť přišla korejština v praxi. Naučili jsme se říci fráze jako Dobrý den, představení, děkuj, ano/ne nebo miluji tě. Paní lektorky nás jednoho po druhém obešly, a my si tak mohli vyzkoušet krátké dialogy v korejštině. Nechyběl ani přepis frází a jmen do korejštiny.

Věříme, že všechny účastníky kurz bavil tak moc, jako nás a odnesli si z něj příjemný zážitek.

Pokud Vás minikurz korejštiny motivoval ke studiu nebo Vám to letos nevyšlo, ale je Vám korejský jazyk blízký, rádi Vám poskytneme zdarma ukázkovou hodinu přímo na lekci korejštiny v Jazykové škole TOPLINGVA v Ostravě.

Více informací k našim kurzům korejštiny naleznete v detailu kurzu.

Můžete také kontaktovat naši koordinátorku jazykových kurzů s dotazy prostřednictvím emailu či telefonu nebo si přímo zamluvit ukázkovou lekci.

Kolecka-a-carky-1Kolecka-a-carky-2

Kolecka-a-carky-3Kolecka-a-carky-4

Kolecka-a-carky-5Kolecka-a-carky-6

Kolecka-a-carky-7

Hlavní menu