Tlumočnická technika | Toplingva
Aktuality   >   Tlumočnická technika

Tlumočnická technika

Tlumocnicka-technika

18.04.2024

V umění tlumočení hraje důležitou roli kvalitní tlumočnická technika, která zahrnuje širokou škálu nástrojů a zařízení nezbytných pro přesný a efektivní přenos významu mezi cizími jazyky.

Tlumočnické kabiny

Jedním z nejdůležitějších nástrojů při tlumočení jsou tzv. tlumočnické kabiny, které umožňují tlumočníkům pracovat v tichém prostředí a současně poskytují ochranu proti rušivým vlivům. Tlumočnické kabiny jsou vybaveny speciálními okny a zvukotěsnými prvky, které minimalizují přenos zvuku a zaručují maximální koncentraci tlumočníka. Dále v tlumočnické kabině najdete také speciální systémy ventilace a klimatizace, aby se zajistila optimální teplota a kvalita vzduchu pro pohodlí tlumočníků.

Šeptáky

Dalším důležitým prvkem tlumočnické techniky jsou tzv. šeptáky, což jsou malá bezdrátová sluchátka používaná tlumočníky k diskrétní komunikaci. Šeptáky umožňují tlumočníkům efektivně spolupracovat a koordinovat své překlady bez rušení posluchačů. Kromě toho jsou šeptáky často využívány při tlumočení v prostředích, kde není možné použít tlumočnické kabiny.

Tlumočnické konzole

Do tlumočnické techniky řadíme také tlumočnické konzole – zařízení používaná tlumočníky ke komunikaci a přenosu tlumočení do sluchátek posluchačů v reálném čase. Některé tlumočnické konzole mají podobu kompaktního zařízení, které obsahuje řídící panel s různými tlačítky a displejem pro zobrazení informací. Tlumočník může pomocí těchto tlačítek ovládat své tlumočnické vstupy a výstupy, nastavovat hlasitost a další parametry zvuku a sledovat stav spojení. Konzole obvykle obsahuje také vstupy pro různé zdroje zvuku, jako jsou mikrofony nebo externí audiovstupy, a výstupy pro připojení sluchátek pro posluchače.

Zapůjčte si tlumočnickou techniku!

Naše jazyková škola TOPLINGVA nabízí zapůjčení tlumočnické techniky pro nejrůznější druhy tlumočnických příležitostí. Detaily nabídky tlumočnické techniky si můžete přečíst zde. Kontaktujte naši koordinátorku jazykových kurzů prostřednictvím e-mailu info@toplingva.cz či na telefonním čísle 774 118 911, rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy ohledně zapůjčení tlumočnické techniky.

Hlavní menu