K-POP (Korejský pop) táhne mladou generaci ke studiu korejštiny | Angličtina Ostrava, Jazyková škola a kurzy Ostrava | TOPLINGVA

Angličtina Ostrava, kurzy angličtiny Ostrava

K-POP (Korejský pop) táhne mladou generaci ke studiu korejštiny

TOPLINGVA > K-POP (Korejský pop) táhne mladou generaci ke studiu korejštiny

Už Vás někdy hudba inspirovala k učení cizího jazyka?

Přesně tak totiž začínají mnozí mladí lidé svou cestu za korejštinou. Ani já nejsem výjimka. Někdy na konci základní školy mi učaroval korejský pop (my znalci říkáme k-pop ;) ).

Pokud se tváříte zmateně, hned vás dostanu do obrazu. Zřejmě jste někdy někde od někoho slyšeli o písničce jménem Gangnam style nebo jste při větším štěstí dokonce viděli videoklip. Přeci ten, jak tam chlápek nejprve leží na lehátku a pak dělá, že jede na koni uprostřed stáje. A tohle je korejský pop. Vlastně ne, k-pop je mnohem víc.

Ti zasvěcenější si pod pojmem „k-pop“ představí skupinku mladých lidí, kteří mají perfektní outfit, dokonalý styling a chytlavý nápěv. Důležitou součástí je vyčerpávající choreografie každého songu, která ovšem obsahuje určité prvky, které jdou snadno napodobit. Základem je chytlavost.

A co by to bylo za zpěváky, kdyby neměli našlapaný videoklip? V korejském zábavním průmyslu se na hudebních videích rozhodně nešetří. Spousta videoklipů vypráví promyšlený příběh, skupiny si často mění sestřih nebo barvu vlasů, aby lépe ladily s celkovým tématem klipu. Dá se říct, že videoklip musí splňovat tři základní požadavky: být roztomilý, cool a zároveň šílený. Tyto tři aspekty se pak u každého zpěváka či zpěvačky vyskytují v různé míře v závislosti na jejich image (U PSY je šílenost na prvním místě.). Ale za tím vším stojí i těžká dřina. Spousta skupin se dlouho snaží prorazit a jejich denní rutina se skládá z účastí na nejrůznějších vystoupeních a akcích za účelem dostat se do povědomí diváků. K tomu ještě několikahodinový trénink choreografie a zpěvu a velmi málo času na spánek. U dívčích skupin se pak ještě přísně sleduje váha. Když ale prorazíte, leží vám u nohou miliony fanoušků.

A tak se není čemu divit, že spousta mladých tomuto kouzlu propadne a začne určitou skupinu sledovat. Nebo rovnou dvě, tři. Oni ti zpěváci jsou opravdu pohlední a od neustálých tanečních tréninků většinou i hezky svalnatí. A pak už je to jen krůček k tomu jim rozumět…

Necháte se taky zlákat? Pokud si chcete pouze rozšířit obzory nebo si stále nejste jisti, co to ten korejský pop vlastně je, zkuste si na Youtube vyhledat Big Bang, BTS, EXO, TWICE nebo již zmiňovaného PSY. A třeba se pak uvidíme na korejštině pro začátečníky. ;)

Článek pro Vás napsala naše lektorka korejštiny Marcela, kterou jsme si také dovolili požádat o doporučená videa pro lepší představu:

 

 

  • K-POP (Korejský pop) táhne mladou generaci ke studiu korejštiny
  • K-POP (Korejský pop) táhne mladou generaci ke studiu korejštiny
  • K-POP (Korejský pop) táhne mladou generaci ke studiu korejštiny
S mým přítelem jsme letěli na první dovolenou a moc jsme se těšili. Poprvé spolu u moře, však to znáte. Po příletu jsme ale měli nečekané problémy s kufry. Zjistili jsme, že se někde ztratily. Nejprve jsem panikařila, ale pak jsem šla situaci řešit na přepážku. Samozřejmě v angličtině, protože v Itálii česky neumí. Situace se vyřešila a já byla moc pyšná, že jsem se dokázala domluvit. Díky kurzu Angličtina pro začátečníky jsem uměla základní fráze a situaci zvládla.

Jana, spokojená klientka

S Toplingvou jsem nejvíce spokojená, musím říci, že je to první vzdělávání, které ma baví, neberu to ako učení, nýbrž zábavu, zdá sa mi, že se po Skypu s lektorem naučím toho viac než klasicky na osobno, navíc to nie je len o učivu, nýbrž i o lektorovi, ktorý má s vámi bližší kontakt než len učitelský, viac sa nasjmějem. Takže dávám palec hore, DOPORUČUJI ! :)

Kateřina Jílková, výuka angličtiny přes Skype, Olomoucký kraj

Všichni kolem mě v práci anglicky umí. V poslední době mi však na stůl přistávalo spoustu úkolů, se kterými jsem bez angličtiny prostě nepohnula. Ale proste pořád kolegy o pomoc, když mají své práce až nad hlavu. Když jsem procházela kolem lavičky s reklamou na angličtinu u TOPLINGVY, rozhodla jsem se, že s tím už fakt něco udělám. Nejdříve jsem se zapsala do skupinového kurzu,potom si ještě přidala individuální hodiny, kdy lektor jezdil za mnou přímo do práce. Díky kurzu Angličtina pro mírně pokročilé jsem na tom s angličtinou už tak, že občas chodí kolegové prosit o radu mě.

Naďa, referentka zahraničního obchodu

V dnešní situaci není lehké si udržet pracovní místo, natož v téměř 50 letech. Mám sice zkušenosti a praxi, ale dnešní mladí nám šlapou na paty a mají výhodu v tom, že znají jazyky. Místo si ale udržet chci, tak jsem se rozhodl pro kurz angličtiny. Nějaké základy už jsem měl, proto jsem se zapsal do kurzu Angličtina pro pokročilé. Nastupoval jsem v září. V lednu jsem to oznámil zaměstnavateli, a ten mi dokonce nabídl, že mi na kurzy bude dávat příspěvky, což šlo s TOPLINGVOU snadno zařídit. Jsem moc spokojený, o práci se nebojím a angličtinu využiju nejen v zaměstnání, ale taky na dovolené.

Josef, konstruktér

Na mé narozeniny se dcera zbláznila a koupila mi poukázku na kurz španělštiny pro začátečníky. Rodina mě přemlouvala, ať to zkusím, a tak jsem na první hodinu šla. Z jedné hodiny byl nakonec celý školní rok a hned o letních prázdninách jsem jela s vnučkou k moři. Barča vesele dováděla a jako naschvál zrovna tam musela spadnout a zlomila si ruku. Díky základům španělštiny jsem jí byla schopna obstarat lékařskou pomoc. Kdybych se nedomluvila, mohla mít trvalé následky a její rodiče by ji se mnou už nikdy na dovolenou nepustili. Jsem ráda, že jsem to vše díky základním znalostem španělštiny zvládla.

Martina, invalidní důchodkyně

Ve firmě angličtinu potřebujeme všichni. Chtěli jsme však opravdu vidět výsledek, nejen každý měsíc fakturu za kurz. TOPLINGVA nás přesvědčila již na první schůzce, kde proběhla ukázka hodiny. Od té doby spolupráce úspěšně pokračuje především proto, že znalosti angličtiny, které jsme získali, efektivně využíváme při budování obchodních kontaktů v zahraničí.

Cyprián s.r.o., Zdeněk Cyprián

Jako nadnárodní společnost očekáváme od zaměstnanců znalost anglického jazyka. Angličtinu používáme při prezentování,komunikaci se zahraničními pobočkami a s vedením společnosti. Poptávali jsme vzdělávání pro různé úrovně znalostí cizího jazyka. Oslovila nás netradiční Callanova metoda, která sází na aktivní komunikaci studentů a hodiny jsou netradičními oproti klasickému způsobu výuky. TOPLINGVA nám vyšla vždy vstříc ve všech požadavcích a nabízí kvalitní službu i v případě nepředvídatelných událostí. Investované peníze do vzdělávání se vracejí a zaměstnanci docházející na hodiny angličtiny se zapojují do prezentování a komunikují s vedením a pobočkami. Shimano, HR department

Shimano

Hledali jsme vzdělávací firmu, která nám vrátí vložené investice do výuky angličtiny. Proto jsme zvolili společnost TOPLINGVA, díky které se naši zaměstnanci naučili efektivně komunikovat a jsou v tuto chvíli schopni řešit projekty,na které by si ještě nedávno ani netroufli.

Dalkia

V dnešní situaci není lehké si udržet pracovní místo, natož v téměř 50 letech. Mám sice zkušenosti a praxi, ale dnešní mladí nám šlapou na paty a mají výhodu v tom, že znají jazyky. Místo si ale udržet chci, tak jsem se rozhodl pro kurz angličtiny. Nějaké základy už jsem měl, proto jsem se zapsal do kurzu Angličtina pro pokročilé. Nastupoval jsem v září. V lednu jsem to oznámil zaměstnavateli, a ten mi dokonce nabídl, že mi na kurzy bude dávat příspěvky, což šlo s TOPLINGVOU snadno zařídit. Jsem moc spokojený, o práci se nebojím a angličtinu využiju nejen v zaměstnání, ale taky na dovolené.

DHL Express, Fleet Coordinator

Pokud jsem měl řešit něco pracovního písemně, tak nebyl problém. Vždy jsem si pomohl překladačem. Ale kámen úrazu nastal, když jsem měl mluvit. Proto jsem začal navštěvovat kurzy angličtiny pro mírně pokročilé vyučované metodou, kde se pořád jenom mluví. Za krátkou dobu jsem už byl schopný mluvit, a čas,který jsem metodou ušetřil, jsem mohl věnovat novým pracovním projektům.

Josef, konstruktér

Naše reference

Oxford BookShop DHL Caterpilar
Dalkia Hyundai Bang & Olufsen
Hasil GE Money Mercure Hotel
Husqvarna Vítkovice Ostravská Univerzita
Městská Nemocnice Ostrava Shimano Městská Nemocnice Ostrava Shimano
video
Facebook