Lektoři jazykových a profesních kurzů | Angličtina Ostrava, Jazyková škola a kurzy Ostrava | TOPLINGVA

Angličtina Ostrava, kurzy angličtiny Ostrava

Lektoři vyučující angličtinu a další jazyky

TOPLINGVA > Lektoři jazykových a profesních kurzů

Tým lektorů naší jazykové školy tvoří školení čeští i rodilí mluvčí, jejichž znalosti angličtiny, španělštiny, korejštiny a mnoha dalších cizích jazyků dosahují pouze nejvyšších jazykových úrovní. Převážná většina našeho lektorského týmu má univerzitní vzdělání a obsáhlé zkušenosti se studiem či ... více

Adela lektorka anglictiny Ostrava

Adéla (Česká republika)

Lektorka Adéla již při studiu na jazykovém gymnáziu Hladnov získala certifikát FCE, načež se rozhodla své znalosti a dovednosti ještě prohloubit při volbě zaměření na vysoké škole. Momentálně navštěvuje obor Anglická filologie se specializací na odbornou a profesní praxi na Ostravské univerzitě a jejím záměrem je věnovat se angličtině co nejvíce a nejdéle to půjde. Naše Adéla dobře chápe, že někteří studenti mohou mít problém s rozmluvením, což se snaží změnit svým milým, přátelským a trpělivým přístupem. Můžete s ní jak konverzovat, tak se nechat vést pomocí Callanovy metody.

Adela lektorka anglictiny Ostrava

Adéla (Česká republika)

Lektorka Adéla tíhla k jazykům již od dětství. Od šesti let navštěvovala kroužky angličtiny, poté své znalosti anglického jazyka prohloubila studiem na gymnáziu s rozšířenou výukou jazyků. Studium nejprve směřovala přírodovědným směrem, angličtina jí však chyběla, proto nyní studuje kombinaci Biologie a Anglické filologie se zaměřením na vzdělávání na Ostravské univerzitě. Každodenní angličtinu a komunikativní dovednosti také prohloubila při studijním pobytu v Irsku. I po návratu zůstává s angličtinou v každodenním kontaktu, nejen skrze odbornou literaturu na univerzitě, ale také poslechem podcastů, četbou a sledováním filmů a naučných videí v angličtině. Dříve působila jako lektorka volnočasového kroužku pro děti, kde si vypěstovala trpělivost a schopnost vysvětlovat nové informace, což skvěle využívá i při výuce angličtiny Callanovou metodou.

Anna lektor angličtiny

Anna (Česká republika)

Naše usměvavá lektorka Anna se při výuce angličtiny nikdy nespoléhala jen na učebnice; učila se převážně poslechem, načež své znalosti ještě prohloubila a zdokonalila studiem na jazykovém gymnáziu. Její láska k anglickému jazyku ji dovedla až k jazykovému certifikátu FCE, kde dokonce dosáhla známky odpovídající mezinárodně uznávané úrovni C1. Aby své zkušenosti obohatila i o praktické využití jazyka, dlouhodobě pobývala v Anglii, kde nejen pochytila svůj autentický britský přízvuk, ale především ztratila ostych při komunikaci s rodilými mluvčími, což je přesně to, oč usiluje se svými klienty. Krom angličtiny Anička výborně ovládá španělštinu, v rámci jejíhož studia strávila rok na Erasmu přímo ve Španělsku, kde rovněž doučovala španělské děti angličtinu. Ať už chcete konverzaci, srozumitelné vysvětlení gramatiky či přípravu na mezinárodní certifikát, Anička je tu pro Vás.

Charles rodily mluvci lektor anglictiny Ostrava

Charles (USA)

Chcete se anglicky naučit zcela přirozeně, ale zároveň efektivně? Zkuste tu nejúčinnější metodu – kurz s rodilým mluvčím! Náš Charles pochází ze samotné kolébky amerického národa a angličtiny, Nové Anglie, což se projevilo i na jeho povaze – je velmi přátelský, otevřený, spolehlivý a komunikativní. Přestože se natrvalo usadil v České republice, kde se věnuje výuce anglického jazyka pro děti i dospělé, své kořeny nezapře, a tak chcete-li si osahat pravou americkou angličtinu a proniknout do její podstaty, přijďte se vzdělávat s Chuckem. Díky jeho neformálnímu a bezprostřednímu vystupování Vás do konverzace vtáhne natolik, až zapomenete, že angličtina vlastně není Váš rodný jazyk, a lekce s ním budete brát jako příjemné povídání se zábavným společníkem.

Daniel lektor anglictiny Ostrava

Daniel (Irsko)

Lektor Daniel je sice původem Čech, avšak od svých sedmi let vyrůstal v hlavním městě Irska Dublinu, kde absolvoval základní a částečně také střední školu, St. Aiden’s Secondary Boys’ School. Tímto získal vřelý vztah jak k irské kultuře a zvyklostem, tak i sportu Gaelic, který hrál po mnoho let. Na gymnáziu v Karviné se zúčastnil různých mezinárodních projektů v rámci Erasmu, mezi něž patřily i výměnné pobyty v Litvě a Turecku, či Olympiáda pro rodilé mluvčí. Momentálně Daniel studuje obor Kriminalistika a forenzní disciplína, kde rozvíjí svou znalost akademické angličtiny v trestním právu. Své studenty se snaží naučit aplikaci naučených gramatických pravidel do praktické mluvy a zbavit je ostychu při konverzaci.

David lektor anglictiny Ostrava

David (Česká republika)

David vystudoval Dějiny umění a Kulturní dějiny na Ostravské univerzitě, angličtinu si prohloubil díky studijnímu pobytu na Queen’s University v severoirském Belfastu, kde absolvoval kurz pokročilé akademické angličtiny a přednášky na téma historické architektury. Aktivní užívání anglického jazyka dále uplatnil v rámci zahraničních i domácích pracovních zkušeností (učitel, lektor, předkladatel). David se snaží své veškeré znalosti, získávané teorií i praxí, využít v jejich harmonickém souladu. Své studenty motivuje svým pozitivním a přátelským přístupem, kdy razí heslo, že každý se může naučit cizí jazyk, potřebuje jen správně nasměrovat. Kromě angličtiny se zabývá také němčinou a v menší míře španělštinou a francouzštinou.

David lektor anglictiny Ostrava

David (Česká republika)

Ačkoliv se lektor David věnuje anglickému jazyku již od základní školy, opravdovou zálibu v ní našel až díky skvělým učitelům na střední škole. Ti jej motivovali k pomaturitnímu studiu, které David zakončil úspěšným složením mezinárodně uznávaného jazykového certifikátu CAE odpovídajícímu úrovni C1. Jelikož anglický jazyk představuje pro Davida nejen vášeň, ale také kariéru, rozhodl se pro studium oboru Angličtina pro odbornou komunikaci a překlad na Ostravské univerzitě, aby své bohaté znalosti dovedl k dokonalosti.

Denisa lektor angličtiny

Denisa (Česká republika)

Naše usměvavá a milá lektorka Denisa se angličtině začala intenzivně věnovat během studia na víceletém gymnáziu. Inspirací k učitelské kariéře jí byla její učitelka angličtiny, díky které by do budoucna ráda vyučovala anglický jazyk v kombinaci se španělštinou a základy společenských věd. Všechny své pedagogické schopnosti Denisa rozvíjí při studiu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Studenty Jazykové školy TOPLINGVA nejvíce motivuje svým trpělivým a milým přístupem. Kromě výuky jazyků je její vášní také cestování a vaření.

Eliška (Česká republika)

Eliška (Česká republika)

Lektorka Eliška je živoucím důkazem toho, že naučit anglicky se dokáže úplně každý – jen je třeba mít vytrvalost, chuť se učit a někoho, kdo Vás bude vést a podporovat. Během studií na gymnáziu objevila svůj zápal pro cizí jazyky, který ji motivoval si udělat certifikát CAE, kde dosáhla úrovně C2. Mimo jiné rovněž vlastní certifikát z francouzštiny DELF a ve volném čase se zajímá o japonskou kulturu a německý jazyk. Je velmi empatická a výřečná, tudíž pokud Vám chybí člověk, který by Vás vedl ve studiu anglického jazyka, věříme, že to může být právě ona.

Inna lektor angličtiny Ostrava

Inna (Ukrajina)

Tato milá a sympatická lektorka se sice narodila a vyrůstala na Ukrajině, ovšem zároveň výborně hovoří nejen ukrajinsky a rusky, ale také česky a anglicky – v anglickém jazyce dokonce získala certifikát CAE, který odpovídá úrovni C1. Jelikož je vystudovaná pedagožka, ví přesně, jak se svými studenty pracovat, aby z jejích hodin měli co nejefektivnější a plnohodnotný zážitek – dokáže umně skloubit gramatiku s konverzací tak, že se student učí přirozeně a bez ostychu. Její vlídná povaha v kombinaci s výbornou znalostí všech zmíněných jazyků z ní činí ideální lektorku nejen pro dospělé, ale také pro děti.

James lektor Ostrava

James (Kanada)

James pochází z největšího města Kanady, Toronta, kde strávil převážnou část života. Nyní trvale pobývá v České republice, ale to nejcennější si naštěstí vzal s sebou, tedy svou dovednost předávat krásy autentické angličtiny všem, kteří mají chuť se pustit do studia. Díky své perfektní znalosti angličtiny i češtiny tvoří ideálního lektora pro všechny ty, kteří by rádi vyzkoušeli lekce s rodilým mluvčím, ale zároveň se bojí, že budou občas potřebovat pomoci s překladem slovíčka. James v současné době studuje Anglický jazyk a Pedagogiku na Ostravské univerzitě, kde svou schopnost mluvit bezchybně anglicky obohacuje i o pedagogický rozměr.

Jaroslav lektor Italštiny Ostrava

Jaroslav (Česká republika)

Máte rádi Itálii s její kulturou, starobylými městy a úchvatnou přírodou? Je vám blízký italský životní styl, design nebo italská móda? Líbí se Vám zvukomalebná italština a chcete se ji naučit? Na Vás všechny se těší sympatický lektor Jaroslav, který se studiu italštiny věnoval na Masarykově univerzitě v Brně a posléze na Slezské univerzitě v Opavě. S Itálií ho pojí i četné pracovní pobyty. Díky své letité praxi ve výuce Vás dokáže naučit italsky snadno a s lehkostí. Procvičuje nejen gramatiku, ale zaměřuje se i na běžnou konverzaci, se kterou se nikde neztratíte a vždy oslníte. Svým individuálním přístupem výuku přizpůsobí potřebám studentů. Kromě italštiny má rád i další románské jazyky, především pak portugalštinu.

Johana lektorka angličtiny Ostrava

Johana (Česká republika)

Cizí jazyky a kultury jiných národů Johanu vždycky fascinovaly a již od prvních hodin anglického jazyka na základní škole věděla, že angličtina bude v její budoucnosti hrát významnou roli. Se zápalem se vrhla do překládání textů písní a sledování seriálů v originálním znění. Na gymnáziu dostala možnost své znalosti prohloubit především v oblasti gramatiky, a díky britskému lektorovi pochytila typické jazykové obraty, které Angličané používají v každodenním životě rovněž jako autentický britský přízvuk. Po maturitě pro ni tak byla Anglická filologie na Ostravské univerzitě jasnou volbou a své sny o učitelství se rozhodla proměnit v realitu právě díky jazykové škole Toplingva.

Kateřina lektor španělštiny Ostrava

Karolína (Česká republika)

Karolíně byla angličtina velmi blízká již během středoškolských studií a věděla, že se jí bude chtít věnovat i v budoucnu. Postupné své jazykové dovednosti vylepšovala pomocí soukromých lekcí angličtiny, výjezdy do zahraničí a nakonec i certifikátem FCE. Právě vlastní zkušenost s doučováním angličtiny ji motivovala k tomu, aby se sama stala lektorkou a pomáhala lidem při studiu cizího jazyka. Karolína je nyní studentkou Anglické filologie na Univerzitě Palackého v Olomouci a učit se s ní můžete prezenčně či přes Skype.

Klára lektorka anglictiny Ostrava

Klára (Česká republika)

Naše usměvavá lektorka Klára měla k anglickému jazyku blízko již od malička; není proto divu, že certifikátu FCE dosáhla již při studiu na všeobecném gymnáziu. Klára je rovněž vášnivou hudebnicí, a proto spojila svou lásku k hudbě se zálibou v angličtině a přihlásila se na Pedagogikou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, kde v současné době studuje Hudební kulturu a Anglický jazyk pro pedagogickou praxi. Pokud nemáte zájem o Callanovu metodu, ale spíš sami pomýšlíte na certifikát FCE, obraťte se na naši Kláru, učení Vám půjde jedna dvě!

Laura lektor angličtiny Ostrava

Laura (Česká republika)

Naší laskavé a trpělivé lektorce Lauře zkušenosti z oboru vyučování anglického jazyka opravdu nechybí – nejenže vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, sama dále učila na různých typech škol, včetně vysokých, jazykových, či vyšších odborných. Krom toho dlouhodobě působila ve Velké Británii, kde si znalosti jazyka ještě prohloubila, a navíc získala neobyčejné povědomí o britské kultuře a reáliích. Umí výborně naslouchat a sama říká, že ji nic nenaplňuje víc než studenty prostřednictvím výuky motivovat a rozvíjet.

Laura lektor angličtiny

Laura (Slovensko)

Laura již od útlého věku projevovala zápal pro cizí jazyky a kulturu. V pouhých třech letech se začala věnovat angličtině a od té doby se jí, jak sama říká, již nepustila. Zdokonalovala se na bilingvním gymnáziu se zaměřením na obchodní angličtinu, které úspěšně zakončila zkouškou na úrovni C1. Momentálně studuje španělskou filologii na Ostravské Univerzitě. Díky samostudiu v roce 2021 dokonce vyhrála celostátní kolo Olympiády ve španělštině v kategorii C. Laura věří, že základem pro efektivní učení je vášeň pro jazyk a danou kulturu, zakomponování jejich použití do aspektů každodenního života a hlavně zábava. Každá lekce s ní je jedinečná a ušitá na míru požadavkům každého studenta.

Lenka lektor angličtiny

Lenka (Česká republika)

Lektorka Lenka se s japonštinou poprvé setkala před více než deseti lety díky sledování japonské popkultury. Exotické Japonsko si zamilovala, a dokonce si splnila svůj sen a podařilo se jí do něj vycestovat a vychutnat si jeho krásy na vlastní kůži. Nakonec ji její koníček přivedl až ke studiu oboru Japonská filologie na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde se zaměřuje se nejen na japonský jazyk, ale také na kulturu, historii a další oblasti Japonska. Lenka má již za sebou úspěšné absolvování bakalářského studia a v současné době pokračuje v navazujícím studiu. Jelikož je Japonsko stále více a více žádanější destinací, tak těm, které také okouzlilo, chce předat především své osobní znalosti jazyka a také přiblížit tuto půvabnou zemi z různých pohledů.

Lu lektor angličtiny

Lu (Čína)

Velmi profesionální a trpělivá lektorka Lu je ideální pro všechny, kteří se chtějí naučit čínsky, korejsky, nebo anglicky. Vždy se zajímala o cizí jazyky a kultury. Nejrpve vystudovala univerzitu se zaměřením na obchodní angličtinu, s certifikátem TEM-8. Další certifikát Topik-4 získala z korejštiny, kterou studovala v Busanu v Jižní Koreji. Pokračovala poté studiem v Praze, kde zároveň působila jako lektorka čínštiny. V současné době Lu studuje obor Sochařství na ostravské univerzitě. Lu rozumí potřebám studenta a dokáže pomoci každému přesně na míru, naučí Vás nejen samotný jazyk, nýbrž i způsob, jak se učit.

Lucie lektor němčiny Ostrava

Lucie (Česká republika)

Německý jazyk je pro naši optimistickou lektorku Lucii celoživotní vášní. Po dokončení studií nejprve získala státní jazykovou zkoušku, a posléze odjela do samotného Německa, kde nejenže mnoho let žila a pracovala, ale jazyk a Německo si ještě více zamilovala. Lucii předávání svých praktických znalostí a zkušeností velice baví a bude poctěna, když si ji vyberete coby svou lektorku – zaručujeme, že se nejen naučíte perfektně německy, ale jazyk si zamilujete stejně jako ona. S Lucií se můžete v TOPLINGVA setkávat osobně při skupinové, individuální i firemní výuce, ale učit se s ní můžete i přes Skype.

Lucie lektor španělštiny Ostrava

Lucie (Česká republika)

Oslovila Vás zvukomalebná španělština? Pojďte s lektorkou Lucií proniknout do gramatiky, konverzace a třeba i písemné formy tohoto krásného jazyka! Lucie vystudovala španělský jazyk a literaturu v kombinaci s českým jazykem a literaturou na filozofické fakultě OU. Během těchto studií získala stipendium pro zahraniční pobyt v rámci programu Erasmus+ ve slunné španělské Almerii. Další cesta do Španělska byla již pracovního rázu a tato sympatická lektorka poprvé získala možnost působit v oblasti češtiny pro cizince. Lucie tvrdí, že naprostá závislost na cizích jazycích byla pro ni tím nejlepším učitelem. Dnes své zkušenosti předává online a výuce přes Skype, ale také osobně na individuálních či skupinových lekcích.

Lukáš lektor angličtiny

Lukáš (Česká republika)

Náš aktivní a vždy pozitivně naladěný lektor Lukáš si našel svou cestu k francouzštině velmi netradiční cestou. Již s pouhými základy tohoto jazyka se rozhodl do Francie vycestovat, přičemž žil téměř po dobu tří let u rodiny, která jinak než francouzsky ani neuměla. Získal tak nejen nedocenitelnou znalost hovorové francouzštiny a okouzlující přízvuk, ale zároveň si osvojil i její formální stránku, konkrétně během studia na tamním gymnáziu. Zamiloval si francouzskou kulturu a díky svým zážitkům Vám ji může popsat „z první ruky“. Další z Lukášových předností jsou bohaté zkušenosti s prací s dětmi, jelikož dlouho pracoval jako trenér ragby. Jeho upovídanost a znalosti Vás dozajista upevní v tom, že studovat tento kouzelný jazyk se vyplatí.

Lukáš lektor angličtiny

Marek (Česká republika)

Zalíbení v cizích jazycích si náš přívětivý lektor Marek vypěstoval již na střední škole. Mezi jeho oblíbené jazyky patří hlavně angličtina a němčina, ale mluví také francouzsky, italsky a rusky. Anglický jazyk tvoří neodlučitelnou náplň jeho každodenního života a rád se v něm neustále zdokonaluje. Díky bohaté zkušenosti se studiem cizích jazyků Vás obratně provede nejen skrze gramatické nástrahy. Marek ve vás svou laskavostí, trpělivostí a příjemným projevem nepochybně probudí zájem o studium anglického a německého jazyka.

Mario lektor angličtiny

Mario (Španělsko)

Náš výřečný rodilý mluvčí ze Španělska ovládá zároveň základy češtiny i angličtiny. Má dlouholetou praxi s výukou jak dětí, tak dospělých. Vyniká v plynulé konverzaci a rozhodně Vás dokáže rozmluvit. Má velmi srozumitelný přízvuk, jelikož pochází ze samého srdce Španělska, z Madridu. Z první ruky Vám může popsat i detaily ohledně španělské kultury a tradic. Nemusíte se bát lekcí s ním, i když nejste na pokročilé úrovni ve španělštině, domluví se totiž opravdu s každým.

Martina lektor anglictiny Ostrava

Martina (Česká republika)

Martina sama studovala v jazykové škole v rámci pomaturitního studia, a tak ví, jak to chodí na obou frontách. Po tomto ročním každodenním kurzu angličtiny úspěšně složila jazykovou zkoušku FCE a následně studovala obor Angličtina pro školskou praxi na Slezské univerzitě v Opavě. Během několikaleté praxe ve výuce si vypěstovala obdivuhodnou trpělivost a porozumění a její lekce se nesou ve velmi přátelském duchu. Je energická, zkušená a snaží se své studenty vést ke kognitivnímu porovnávání anglického jazyka s jejich mateřštinou a zprostředkovat jim tak snazší porozumění zásadám fungování zcela odlišné řeči. Angličtina je její doménou a ráda vytváří svá vlastní praktická cvičení, na nichž si studenti mohou ověřovat své znalosti.

Martina (Česká republika)

Martina (Česká republika)

Po absolvování základní školy se zaměřením na jazyky pokračovala ve studiu na Gymnáziu Olgy Havlové, kde si uvědomila, že se chce anglickému jazyku věnovat i nadále. Po ukončení pomaturitního studia získala mezinárodně uznávaný certifikát CAE, který reprezentuje úroveň znalosti C1. V současné době navštěvuje obor Angličtina pro odbornou a profesní komunikaci na Ostravské univerzitě. Ve volném čase se zajímá japonskou a korejskou kulturu a jazyk. Martinu můžete v naší jazykové škole potkat coby lektorku angličtiny ve veřejných i individuálních kurzech, případně s ní anglicky konverzovat po telefonu.

Martina lektor anglictiny Ostrava

Martina (Česká republika)

Pečlivá a velmi přívětivá lektorka Martina měla velice blízko k jazykům již od studia na základní škole, kde si velmi oblíbila angličtinu a získala v ní pevné základy, které dále prohlubovala. Při pomaturitním studiu angličtiny, tak úspěšně složila i mezinárodně uznávaný certifikát CAE, odpovídající úrovni C1. Poté se rozhodla angličtině věnovat i při studiu oboru Anglická filologie na Ostravské univerzitě, kde již absolvovala bakalářský program a ve stejném oboru pokračuje i nadále v magisterském programu. Velkou zálibou Martiny je jízda na koni, díky které často cestuje a má tak možnost angličtinu používat i v praxi. Na vysoké škole zároveň pomáhá studentům z Erasmu v Buddy Programu, takže se setkává a využívá angličtinu s mluvčími z celého světa.

Michaela lektor anglictiny Ostrava

Michaela (Česká republika)

Tato usměvavá rodačka z Kyjova nasbírala spousty pracovních i životních zkušeností díky opakovanému působení na mnoha letních hudebních festivalech ve Velké Británii. Bakalářský titul v oboru Business English získala na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a v současné době je studentkou magisterského programu Učitelství pro 1. stupeň základních škol na Ostravské Univerzitě. Má praxi především s učením dětí, a to jak ve školách, tak soukromě, a rovněž se může pochlubit tím, že v minulosti pracovala jako au pair v Itálii. Krom angličtiny ovládá také základy německého jazyka.

Michaela lektor anglictiny Ostrava

Michaela (Česká republika)

Lektorka Michaela je v současné době studentkou bakalářského programu učitelského dvouoboru na Filozofické a Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity. Ač většinu svého času věnuje studiu biologie a anglické filologie, nachází prostor i pro umění, nejen jako dvojnásobná absolventka hudebních oborů ZUŠ v Třebíči, ale také jako amatérská fotografka. Ve studiu anglického jazyka jí pomáhá jak odborná literatura ze studijního oboru, tak i volnočasová četba, nepřeberné herní tituly PC her a dokumentární filmy z oblasti vědy. Anglický jazyk také hojně využívala v minulosti jako průvodce po židovských památkách UNESCO v Třebíči, přičemž nejen z této zkušenosti získala schopnost velmi dobře a trpělivě vysvětlovat probíranou látku.

Miguel (Peru)

Miguel (Peru)

Tento komunikativní a optimistický lektor španělštiny původně studoval marketing ve svém rodném městě Lima v Peru. Po příchodu do České republiky pokračoval sice ve studiích managementu, ale svůj kladný vztah k výuce a poznávání cizích kultur nezapřel. Výuce španělštiny pro firmy i jednotlivce se věnuje již od roku 2009. Kromě své rodné španělštiny hovoří plynule anglicky a česky. Ve svém volném čase rád tančí salsu, chodí po horách a cestuje po historických památkách v České republice.

Milan lektor vypocetni techniky IT Ostrava

Milan (Česká republika)

Informační technologie a výpočetní technika jsou nedílnou součástí života v 21. století a významným způsobem přispívají i ke zvyšování efektivity práce. Milan, vlastník evropského řidičského průkazu na počítač (EDCL) poskytuje již od roku 1997 profesionální služby v oboru vzdělávání, školení, konzultací a podpory uživatelů v oblasti IT a multimédií, a nejedná se zdaleka jen o používání základních programů a kancelářských produktů jako Microsoft Windows, Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Outlook, ale i o programy a grafické systémy pro pokročilejší uživatele jako Autodesk AutoCAD, Microsoft PowerPoint, Microsoft Vision, Microsoft Project, CorelDRAW, Adobe Photoshop, Adobe InDesign, Adobe Illustrator a další.

Mina (Česká republika)

Mina (Česká republika)

Lektorka Mina je sice rodilá Češka, ale její vztah ke Koreji je zřetelný už z jejího jména. Tato sympatická mladá dáma je skutečnou specialistkou, co se týče jazyka i kultury této asijské země, nicméně ani angličtina a japonština jí nejsou úplně cizí. Nejprve absolvovala studijní program na Hankuk University of Foreign studies v Soulu a v současné době dokončuje obor koreanistika na Karlově Univerzitě. Jižní Koreu má procestovanou skrz naskrz a jednou by se ráda podívala i do té Severní. Mezi její velké vášně patří rovněž asijská kuchyně. Rovněž se zajímá o mezikorejské summity a jejich mediální prezentaci. V Jazykové škole TOPLINGVA Mina vyučuje kurzy se studenty různých věkových kategorií, od dětí až po dospělé.

Natálie lektorka Angličtiny přes Skype (Česká republika)

Natálie (Česká republika)

Již během středoškolských let bylo této sympatické lektorce studium jazyků velmi blízké, věnovala se tedy studiu angličtiny, ruštiny a francouzštiny. V angličtině navštěvovala individuální hodiny, které ji dovedly až k certifikátu CAE, jenž odpovídá mezinárodní úrovni C1. V současnosti studuje v anglickém jazyce vyučovaný obor International Relations and European Politics na Masarykově univerzitě, kde využívá angličtinu každý den, a to nejen coby prostředek dorozumívání se se spolužáky z celého světa, ale také na úrovni akademické, například při psaní mnoha esejí. Důležité je pro ni především praktické využití angličtiny, což jí umožňuje studium jiného oboru v anglickém jazyce. Ve svých hodinách se snaží eliminovat bariéru mezi lektorem a studenty a šířit přátelskou atmosféru. Učit se s ní můžete osobně ve skupině nebo přes Skype.

Natálie lektorka Angličtiny přes Skype (Česká republika)

Natálie (Česká republika)

Naše sympatická lektorka Natálie se anglickému jazyku věnuje již od útlého dětství; není proto divu, že svá středoškolská studia absolvovala na jazykovém gymnáziu, kde nejen složila státní jazykovou zkoušku B2, ale také se zúčastnila výměnného pobytu v anglickém Bathu. Momentálně je studentkou Univerzity Palackého v Olomouci, konkrétně oboru Angličtina se zaměřením na tlumočení a překlad v kombinaci se Španělskou filologií. Natálie zastává názor, že je důležité jazyk nejen perfektně ovládat, ale rovněž si k němu najít hlubší vztah a porozumění, jelikož je nástrojem k poznání jiných kultur a tradic.

Nina lektorka Angličtiny přes Skype (Česká republika)

Nina (Česká republika)

Nina se anglickému jazyku věnovala již od 3 let. Cizí jazyky jsou jí velmi blízké, jelikož doma mluvila nejen česky, ale i bulharsky, rodným jazykem části její rodiny. Na druhém stupni ZŠ si našla cestu i k němčině a nyní navíc studuje španělštinu a čínštinu v rámci oboru mezinárodních vztahů na Ekonomické fakultě vysoké školy Báňské. Angličtině má však nejblíže, mimo jiné z tohoto jazyka maturovala a díky tomu získala možnost tvorby přednášek obchodní angličtiny pro Slezskou Univerzitu v Karviné. Nina má spoustu přátel z Erasmu, a proto si konverzaci s cizinci užívá, sama říká, že nejvíce se k angličtině přiblížila díky hudbě, videím a filmům.

Ondřej lektor korejština

Ondřej (Česká republika)

Ondřej nejprve studoval obor Cestovní ruch na Slezské univerzitě v Opavě, ale po dvou letech přešel na dvouobor Japonská filologie a Čínská filologie Univerzity Palackého v Olomouci. Aby toho nebylo málo, k těmto dvěma jazykům si přidal ještě studium korejštiny. Nedílnou součástí jeho praxe byl také roční studijní pobyt ve školicím středisku mandarínštiny v Taipei a několikaleté působení jako tlumočník a překladatel jak v České republice, tak v Thajsku. Od roku 2012 působí rovněž jako lektor. V Toplingvě jej můžete potkat ve výuce čínštiny, japonštiny a korejštiny, hovoří však výborně i anglicky a francouzsky.

Ondřej lektor

Ondřej (Česká republika)

Našeho sympatického lektora Ondru to k angličtině táhlo snad odjakživa – není tedy divu, že coby své středoškolské zaměření zvolil obor Živé jazyky na Gymnáziu Hladnov, kde rovněž dosáhl mezinárodně uznávaného certifikátu CAE, jež odpovídá úrovni C1. Poté se rozhodl změnit směr a tři roky strávil na Masarykově univerzitě v Brně, kde navštěvoval semináře Práva a právní vědy. Nakonec však zjistil, že je to právě angličtina, čemu se chce v budoucnu věnovat, a přihlásil se na Ostravskou univerzitu, kde úspěšně studuje dvouobor Anglická filologie a Historie se zaměřením na vzdělávání. Jeho cílem je učit angličtinu srozumitelným, přátelským a poutavým způsobem a záleží mu na tom, aby se každý student cítil při lekcích dobře a nebál se do výuky zapojit. Ať už se připravujete na certifikát, chcete rozvíjet své konverzační dovednosti, anebo studujete za pomocí Callanovy metody, s naším Ondrou to určitě zvládnete!

Španělština

Orianna (Venezuela)

Je nedílnou součástí našeho týmu rodilých mluvčích. Orianna pochází z Venezuely, avšak díky svým italským předkům je bilingvní a své dvě mateřštiny, italský a španělský jazyk, vyučuje v individuálních a skupinových kurzech pro dospělé. Velmi oblíbená je i mezi našimi nejmladšími studenty, neboť má kvalifikaci pro práci s dětmi. Chcete-li se začít učit španělsky či italsky, prohloubit dosavadní znalost nebo rovnou připravit ke zkouškám DELE, CILS nebo PLIDA, a stát se tak držitelem mezinárodně uznávaného dokladu o úrovni znalosti jazyka, jste na správné adrese. Sama lektorka se soustavně vzdělává v češtině. Má bohatou praxi i jako překladatelka.

Pavel lektor anglictiny Ostrava

Pavel (Česká republika)

Pavel vystudoval obor Anglický jazyk a literatura na Ostravské univerzitě. Kromě vysoké školy si svou angličtinu zdokonaloval při pobytech v zahraničí, ať už se jednalo o pracovní stáž v Londýně, či cestování po Britských ostrovech. V současnosti studuje operní zpěv na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Během svých studií se věnoval více jazykům na různých úrovních (francouzština, španělština, italština), tím pádem dobře zná úskalí, která studium cizích jazyků přináší a ví, jak se s nimi vypořádat. Při výuce dává důraz především na to, co je pro studenty důležité a co budou moci v budoucnu skutečně využít.

Pavla lektor anglictiny Ostrava

Pavla (Česká republika)

Pavla započala studium angličtiny již na základní jazykové škole a pokračovala v něm až na vysokou školu, kde si základy anglické konverzace rozšířila o technickou angličtinu. Zúčastnila se programu Business English and Japanese Management, vedenou anglickými a japonskými lektory. Během studií na VŠ se podívala několikrát do Anglie formou studentských letních brigád a po absolvování se rozhodla zůstat v Londýně. Tam studovala angličtinu na London Study Centre, a současně pracovala jako beauty assistant ve známých high-street stores Harrods, Selfridges, Debenhams a dalších. Studia v Londýně zakončila mezinárodní zkouškou CAE. V telefonních lekcích Pavla upřednostňuje osobní a neformální přístup a ráda komunikuje s novými lidmi.

Radim lektor anglictiny Ostrava

Radim (Česká republika)

Radim je absolventem bakalářského programu Angličtina ve sféře podnikání na Ostravské univerzitě. Po dokončení studií se vydal do Velké Británie, kde po dobu 5 let pobýval odstřižen od svého rodného českého jazyka, aby dostatečně nasál britskou kulturu a prostředí, a hlavně intenzivně načerpal různé aspekty a nuance jazyka anglického, převážně jeho výslovnost, výrazovou bohatost a vše, co s tím souvisí. Během svého pobytu také získal mezinárodní jazykový certifikát TEFL, který jej opravňuje vyučovat angličtinu kdekoliv na světě. Kromě toho má také základní znalost konverzace ve španělštině, kterou uplatnil při několika návštěvách hlavního města Katalánska, Barcelony.

Radka lektor anglictiny Ostrava

Radka (Česká republika)

Lásku k francouzštině lektorka Radka objevila již na střední škole a od té doby se tomuto jazyku věnuje. Na Ostravské univerzitě vystudovala magisterský obor Francouzský jazyk a literatura, a současně strávila rok v samotné Francii coby au pair. Ve volném čase pak pomáhala i v zařízení pro děti s odpoledními aktivitami a zamilovala si francouzské jídlo a filmy. Po návratu do Česka si lektorka dodělala pedagogické vzdělání, načež začala vyučovat různé věkové skupiny, od dětí až po dospělé; od roku 2011 rovněž působí na jednom z ostravských gymnázií. Radka se svým studentům snaží rozdávat lásku k francouzštině a také jim ukázat, že ač se tento jazyk může zdát na první pohled složitý, výsledek za to opravdu stojí.

Rebeka lektor angličtiny

Sabina (Česká republika)

Sabina je trpělivá, empatická a přátelská lektorka. Po dokončení střední školy trpěla velkým strachem z mluvení; rozhodla se proto odjet na měsíční intenzivní kurz do Anglie, kde také získala certifikát úrovně C1. Následně strávila několik let ve Švédsku, kde nejenže naprosto propadla skandinávským jazykům, ale také používala angličtinu na denní bázi jak v soukromém, tak pracovním životě. Disponuje zkušenostmi s výukou začátečníků i velmi pokročilých studentů. Sabina Vám ukáže, jak se angličtinou obklopit i v našich podmínkách a díky jejímu nakažlivému pozitivnímu přístupu si i Vy velmi brzy k angličtině vytvoříte vřelý vztah.

Sabina lektor angličtiny

Sabina (Česká republika)

Velmi přátelská a trpělivá lektorka Sabina si vztah k jazykům vypěstovala již odmalička. O angličtinu se začala intenzivně zajímat na základní škole, jak s pomocí kantorů, tak i jako samouk. Postupem času se dostala do úrovně, kdy byla schopná předat své znalosti dál, a proto začala s doučováním dětí 1. stupně ZŠ. Lásku k angličtině umocnil i její středoškolský profesor, rodilý Kanaďan, kterému vděčí za svůj přízvuk. Díky němu měla také příležitost jet do Londýna jako Exchange Student. Tato zkušenost jí umožnila podívat se na styl života a kulturu Angličanů, a také obohatit angličtinu o další přízvuk. Během tohoto měsíčního pobytu trávila každý týden v jiné rodině, a tak ovládá angličtinu i na hovorové úrovni. Sabina sama studuje i španělštinu, korejštinu a němčinu.

Tereza lektorka Angličitny přes Skype Ostrava

Tereza (Česká republika)

Tato sympatická a energická lektorka měla k jazykům vždy velmi blízko, a přestože na střední škole bylo její studijní zaměření ekonomika a podnikání, po úspěšně vykonané maturitě nastoupila na Ostravskou univerzitu do bakalářského programu Anglický jazyk a literatura, kterémužto oboru by se ráda věnovala i nadále. Praktické zkušenosti získává aktivní účastí na různorodých konferencích po celé Evropě, což je nedocenitelný způsob neustálého udržování vysoké úrovně jazyka. Vše, co při svých zahraničních cestách pochytí, se pak snaží předat svým studentům. Kromě angličtiny se rovněž věnuje samostudiu němčiny a norštiny. S Terkou se můžete setkat osobně na skupinových i individuálních lekcích, ale také na online výuce angličtiny přes Skype.

Natálie lektorka Angličtiny přes Skype (Česká republika)

Tereza (Slovensko)

Lektorka Tereza považuje angličtinu za jazyk jejího srdce. Našla si k ní cestu již v útlém věku tří let a díky své lektorce si i přes nelehké začátky anglický jazyk zamilovala tak, že složila zkoušku Cambridge pro pokročilé a získala tak certifikát úrovně C1. I proto se kromě studia psychologie zaměřila pomoc ostatním s jejich cestou ke zdokonalení angličtiny. Tereza si uvědomuje důležitost anglického jazyka ve 21. století, proto ať už hledáte přípravu na každodenní situace, certifikáty, nebo se chcete zdokonalit v konverzaci, tak je zde Tereza pro Vás.

Vadim lektor měkkých dovedností Ostrava

Vadim (Česká republika)

Tento zkušený a prakticky založený lektor měkkých dovedností a manažerských kurzů Vás dokáže vtáhnout do problematiky obchodních dovedností či řízení času tak, že se nebudete umět odtrhnout. Praktické rady a triky jak reagovat v modelových situacích Vám ukážou správnou cestu pro Váš kariérní postup. Profesionální vedení a efektivní nakládání s vaším drahocenným časem je investice, které nikdy nebudete litovat.

Vannesa lektor anglictiny Ostrava

Vanessa (USA)

Je Vaším celoživotním snem doopravdy komplikovaný certifikát (CAE či dokonce CPE) a rádi byste se na něj připravili s tou nejpovolanější osobou? Hledáte individuální kurz ušitý přímo Vám na míru? Naše usměvavá a pohodová lektorka Vanessa je tu právě pro Vás! Tato rodačka z New Yorku, která má za sebou studium literatury a jazyků, žije a učí angličtinu v České republice již přes deset let. Učení zbožňuje, což v kombinaci s jejím neutuchajícím entuziasmem a schopností vysvětlovat gramatiku srozumitelnou a nenásilnou formou tvoří ideální podmínky pro výuku angličtiny. Vanessa Vás rozmluví i naučí a garantujeme Vám, že na lekce s ní se budete těšit!

Veronika lektor anglictiny Ostrava

Veronika (Česká republika)

Zájem o angličtinu a kulturu anglicky mluvících zemí se u této pohodové lektorky pojí s velkou vášní pro kulturu a jazyky obecně. Bakalářský titul získala na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity, v současnosti studuje Operní zpěv na Fakultě umění OU. Kromě angličtiny se během svých studií věnovala také studiu francouzštiny a italštiny. V rámci studia na gymnáziu si angličtinu zdokonalovala prostřednictvím soukromých lekcí a kurzů, později především díky dlouhodobé dobrovolnické práci s týmy amerických lektorů v rámci nejrůznějších hudebních projektů, na kterých se podílela. Angličtinu vnímá nejen jako příjemný, melodický jazyk, ale také jako užitečný nástroj, díky kterému jsme si schopni rozšířit své obzory. Ve výuce pomáhá studentům se začleněním angličtiny do každodenního života pomocí propojení jazyka s jejich zájmy i rozvrhem.

Vladislav lektor anglictiny Ostrava

Vladislav (Česká republika)

Přátelský, usměvavý, ale zároveň velmi profesionální lektor Vladislav nalezl zalíbení v jazycích již během studia na základní škole a proto hned od osmé třídy přestoupil na jazykové gymnázium se zaměřením na angličtinu a francouzštinu, kterou také velmi dobře ovládá. Po dokončení střední školy se velmi odvážně sám od sebe na téměř rok přestěhoval do Londýna, kde pracoval v baru. Každý den tak používal angličtinu na formální i neformální úrovni a zároveň si osvojil nezaměnitelný britský přízvuk. Jak sám říká, jazyky si musí člověk naposlouchat, a proto se snaží poslouchat hudbu v angličtině a sledovat dennodenně anglické filmy.

Zuzana lektor angličtiny ostrava

Zuzana (Česká republika)

Zuzana je studentskou anglického a španělského jazyka na Ostravské univerzitě. Již ve dvanácti letech ji okouzlily anglický jazyk a kultura, a to především díky její vlastní rodině, která v Anglii žije. Zuzka již během svých studií získala certifikát FCE, odpovídající mezinárodně uznávané úrovni B2, a své jazykové dovednosti si nadále piluje na svých cestách napříč Evropou. Po dokončení magisterského studia by se ráda výuce jazyků věnovala naplno. Lektorka vyučuje jak veřejné, tak i firemní kurzy, a to nejen za pomoci Callanovy metody.

Neváhejte nás kdykoli kontaktovat s Vašimi dotazy anebo si rovnou zamluvte ukázkovou lekci zdarma.Pozvánka na naše jazykové kurzyS mým přítelem jsme letěli na první dovolenou a moc jsme se těšili. Poprvé spolu u moře, však to znáte. Po příletu jsme ale měli nečekané problémy s kufry. Zjistili jsme, že se někde ztratily. Nejprve jsem panikařila, ale pak jsem šla situaci řešit na přepážku. Samozřejmě v angličtině, protože v Itálii česky neumí. Situace se vyřešila a já byla moc pyšná, že jsem se dokázala domluvit. Díky kurzu Angličtina pro začátečníky jsem uměla základní fráze a situaci zvládla.

Jana, spokojená klientka

S Toplingvou jsem nejvíce spokojená, musím říci, že je to první vzdělávání, které ma baví, neberu to ako učení, nýbrž zábavu, zdá sa mi, že se po Skypu s lektorem naučím toho viac než klasicky na osobno, navíc to nie je len o učivu, nýbrž i o lektorovi, ktorý má s vámi bližší kontakt než len učitelský, viac sa nasjmějem. Takže dávám palec hore, DOPORUČUJI ! :)

Kateřina Jílková, výuka angličtiny přes Skype, Olomoucký kraj

Všichni kolem mě v práci anglicky umí. V poslední době mi však na stůl přistávalo spoustu úkolů, se kterými jsem bez angličtiny prostě nepohnula. Ale proste pořád kolegy o pomoc, když mají své práce až nad hlavu. Když jsem procházela kolem lavičky s reklamou na angličtinu u TOPLINGVY, rozhodla jsem se, že s tím už fakt něco udělám. Nejdříve jsem se zapsala do skupinového kurzu,potom si ještě přidala individuální hodiny, kdy lektor jezdil za mnou přímo do práce. Díky kurzu Angličtina pro mírně pokročilé jsem na tom s angličtinou už tak, že občas chodí kolegové prosit o radu mě.

Naďa, referentka zahraničního obchodu

V dnešní situaci není lehké si udržet pracovní místo, natož v téměř 50 letech. Mám sice zkušenosti a praxi, ale dnešní mladí nám šlapou na paty a mají výhodu v tom, že znají jazyky. Místo si ale udržet chci, tak jsem se rozhodl pro kurz angličtiny. Nějaké základy už jsem měl, proto jsem se zapsal do kurzu Angličtina pro pokročilé. Nastupoval jsem v září. V lednu jsem to oznámil zaměstnavateli, a ten mi dokonce nabídl, že mi na kurzy bude dávat příspěvky, což šlo s TOPLINGVOU snadno zařídit. Jsem moc spokojený, o práci se nebojím a angličtinu využiju nejen v zaměstnání, ale taky na dovolené.

Josef, konstruktér

Na mé narozeniny se dcera zbláznila a koupila mi poukázku na kurz španělštiny pro začátečníky. Rodina mě přemlouvala, ať to zkusím, a tak jsem na první hodinu šla. Z jedné hodiny byl nakonec celý školní rok a hned o letních prázdninách jsem jela s vnučkou k moři. Barča vesele dováděla a jako naschvál zrovna tam musela spadnout a zlomila si ruku. Díky základům španělštiny jsem jí byla schopna obstarat lékařskou pomoc. Kdybych se nedomluvila, mohla mít trvalé následky a její rodiče by ji se mnou už nikdy na dovolenou nepustili. Jsem ráda, že jsem to vše díky základním znalostem španělštiny zvládla.

Martina, invalidní důchodkyně

Ve firmě angličtinu potřebujeme všichni. Chtěli jsme však opravdu vidět výsledek, nejen každý měsíc fakturu za kurz. TOPLINGVA nás přesvědčila již na první schůzce, kde proběhla ukázka hodiny. Od té doby spolupráce úspěšně pokračuje především proto, že znalosti angličtiny, které jsme získali, efektivně využíváme při budování obchodních kontaktů v zahraničí.

Cyprián s.r.o., Zdeněk Cyprián

Jako nadnárodní společnost očekáváme od zaměstnanců znalost anglického jazyka. Angličtinu používáme při prezentování,komunikaci se zahraničními pobočkami a s vedením společnosti. Poptávali jsme vzdělávání pro různé úrovně znalostí cizího jazyka. Oslovila nás netradiční Callanova metoda, která sází na aktivní komunikaci studentů a hodiny jsou netradičními oproti klasickému způsobu výuky. TOPLINGVA nám vyšla vždy vstříc ve všech požadavcích a nabízí kvalitní službu i v případě nepředvídatelných událostí. Investované peníze do vzdělávání se vracejí a zaměstnanci docházející na hodiny angličtiny se zapojují do prezentování a komunikují s vedením a pobočkami. Shimano, HR department

Shimano

Hledali jsme vzdělávací firmu, která nám vrátí vložené investice do výuky angličtiny. Proto jsme zvolili společnost TOPLINGVA, díky které se naši zaměstnanci naučili efektivně komunikovat a jsou v tuto chvíli schopni řešit projekty,na které by si ještě nedávno ani netroufli.

Dalkia

V dnešní situaci není lehké si udržet pracovní místo, natož v téměř 50 letech. Mám sice zkušenosti a praxi, ale dnešní mladí nám šlapou na paty a mají výhodu v tom, že znají jazyky. Místo si ale udržet chci, tak jsem se rozhodl pro kurz angličtiny. Nějaké základy už jsem měl, proto jsem se zapsal do kurzu Angličtina pro pokročilé. Nastupoval jsem v září. V lednu jsem to oznámil zaměstnavateli, a ten mi dokonce nabídl, že mi na kurzy bude dávat příspěvky, což šlo s TOPLINGVOU snadno zařídit. Jsem moc spokojený, o práci se nebojím a angličtinu využiju nejen v zaměstnání, ale taky na dovolené.

DHL Express, Fleet Coordinator

Pokud jsem měl řešit něco pracovního písemně, tak nebyl problém. Vždy jsem si pomohl překladačem. Ale kámen úrazu nastal, když jsem měl mluvit. Proto jsem začal navštěvovat kurzy angličtiny pro mírně pokročilé vyučované metodou, kde se pořád jenom mluví. Za krátkou dobu jsem už byl schopný mluvit, a čas,který jsem metodou ušetřil, jsem mohl věnovat novým pracovním projektům.

Josef, konstruktér

Naše reference

Oxford BookShop DHL Caterpilar
Dalkia Hyundai Bang & Olufsen
Hasil GE Money Mercure Hotel
Husqvarna Vítkovice Ostravská Univerzita
Městská Nemocnice Ostrava Shimano Městská Nemocnice Ostrava Shimano
video
Facebook