Tipy na anglické knihy pro děti | Toplingva
Aktuality   >   Tipy na anglické knihy pro děti

Tipy na anglické knihy pro děti

Anglicke-knihy-pro-deti

14.02.2023

Jedním ze způsobů, jak si procvičovat anglický jazyk, je čtení. Možná si myslíte, že toto platí jenom pro dospělé, ale existuje velká spousta dětských knížek, které jsou vhodné i pro menší čtenáře. Záleží samozřejmě na jazykové úrovni dítěte, některé knihy si budou děti moci přečíst samy, některé jim mohou předčítat rodiče, ale i tak se jedná o zábavný způsob, jak si děti mohou doma procvičovat angličtinu. Tady je několik tipů na dětské knihy v angličtině:

  1. Diary of a Wimpy Kid, autor Jeff Kinney – tato série knížek vyšla i v češtině pod názvem Deník malého poseroutky. Jak už z názvu vyplývá, jedná se o knihu v podobě deníku. Dětem se takové knihy všeobecně dobře čtou, obsahují méně textu, více obrázků, a hodně se u toho smějí. Navíc pokud už knihy četly v češtině, bude pro ně jednodušší přečíst si ji v angličtině.
  2. Good Night Stories For Rebel Girls, autorky Francesca Cavallo, Elena Favilli – I tato kniha již vyšla v českém jazyce pod názvem Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky. Jedná se o 100 příběhů výjimečných žen naší historie. Ačkoliv je spíše cílená na holčičky, určitě zaujme i kluky, a děti si nejen procvičí angličtinu, ale také se dozví něco zajímavého o významných ženách a o tom, co dokázaly. Kniha je navíc doplněna nádhernými ilustracemi, které dětem mohou pomoci zůstat při čtení soustředěnými.
  3. Knihy Davida Walliamse (Awful Auntie, Gangsta Granny etc.) – Spisovatel David Walliams napsal mnoho knih pro malé čtenáře a ty se u nich těší velké oblibě. Jedná se u humorné knihy, které děti baví, navíc i tady text doplňuje spousta obrázků. Mnoho knih Davida Walliamse bylo přeloženo i do češtiny.
  4. Dvojjazyčné knihy – Pro jednodušší čtení jsou vhodná dvojjazyčná vydání knih. Takovou formou vycházejí nejčastěji světové klasiky, ale existuje obrovský výběr a knihy nemusí být pouze v angličtině. Knihy jsou navíc rozděleny do kategorií podle úrovně čtenáře, a pokud se děti ještě necítí na čtení v angličtině, dvojjazyčné knihy jsou skvělým začátkem.

Zkuste kromě čtení také kurz angličtiny pro děti

Pokud hledáte vhodný kurz angličtiny pro Vaše děti, naše Jazyková škola TOPLINGVA v Ostravě nabízí kurzy angličtiny přímo pro děti. Kurzy probíhají v malých skupinách s maximálně deseti dětmi, aby se naši lektoři mohli věnovat každému z dětí, a výuka probíhá pomocí metody Talking Kids, obdoby Callanovy metody pro výuku angličtiny, díky které se dítě anglicky naučí 4x rychleji. Kromě zábavné formy výuky dětem pomáhá právě pečlivě vybraný lektor, který je trpělivý a dokáže s dítětem efektivně pracovat.

Kontaktuje naši koordinátorku kurzů angličtiny v Jazykové škole TOPLINGVA

Pokud uvažujete o jazykovém kurzu pro Vaše dítě, neváhejte kontaktovat naši koordinátorku jazykových kurzů. Kromě výuky angličtiny nabízíme široký výběr jiných jazykových kurzů nejen pro děti, ale také pro dospělé. Nejste-li si jistí, zda by Vám či Vašemu dítěti výuka cizího jazyka v jazykové škole vyhovovala, můžete si zamluvit ukázkovou lekci zdarma. Výuku cizích jazyků nabízíme také v online formě, není proto nutné být přímo z Ostravy. Kontaktuje naši koordinátorku jazykových kurzů prostřednictvím e-mailu zaslaného na adresu info@toplingva.cz či telefonicky na čísle +420 774 118 911.

 Anglicke_knihy_pro_deti

Hlavní menu