Jsou rodilí mluvčí vždy lepší učitelé? | Toplingva
Aktuality   >   Jsou rodilí mluvčí vždy lepší učitelé?

Jsou rodilí mluvčí vždy lepší učitelé?

Jsou-rodili-mluvci-lepsi-ucitele

09.09.2014

Myslíte si, že je pravda, že učitelé rodilí mluvčí jsou lepší než čeští lektoři? Zde jsou myšlenky k této diskusi - souhlasíte? 

Výhody rodilých mluvčích jsou v jejich přirozeném citu pro jazyk a také v tom, jak umí jazyk používat v různých kontextech. Mají povědomí kulturního pozadí, ze kterého daný jazyk vychází a ovlivňuje jeho vývoj. Jazyk používají plynule a přirozeně s autentickým přízvukem, který slouží jako vzor studentům. 

Naopak český lektor má výhodu v tom, že si sám prošel procesem učení jazyka a zná potenciální úskalí, ale také jejich řešení. Především je ale živoucím důkazem, že se dá cizí jazyk, například angličtina, naučit na vysoké úrovni. Pokud také strávil nějaký čas v anglické zemi, je si vědom a jistě přemýšlel o podobnostech a rozdílech svého rodného a cizího jazyka, a tím výuku obohatí.

Vybereme pro Vás osobní či telefonický, skype kurz přesně podle Vaší úrovně znalostí angličtiny, španělštiny či korejštiny, stačí když kontaktujete naši koordinátorku jazykových kurzů!

Hlavní menu