Příprava na druhé kolo přijímacích zkoušek z angličtiny | Toplingva
Aktuality   >   Příprava na druhé kolo přijímacích zkoušek z angličtiny

Příprava na druhé kolo přijímacích zkoušek z angličtiny

Priprava-na-prijimaci-zkousky-z-anglictiny-ostrava

11.03.2024

Chystáte se na druhé kolo přijímacích zkoušek na střední školu? Potom se nechte inspirovat pár tipy, jak se na zkoušky co nejlépe připravit.

Nevyšly vám přijímačky v prvním kole? Nezoufejte, nic přece není ztraceno. Poradíme vám, jak se co nejlépe připravit na opravnou zkoušku, abyste se do vaší vysněné školy přece jen dostali.

První kroky před druhým kolem přijímacích zkoušek z angličtiny

V první řadě je nutné zjistit, zda a kdy se bude na škole konat druhé kolo přijímacích zkoušek. Tady je bohužel otázka, jestli se nějaké další kolo bude vůbec konat. Je to dáno kapacitou tříd. Pokud ředitel školy vyhlásí, že je naplněná, potom se bohužel další kolo pořádat nebude.

Pokud objevíte volné místečko, potom neváhejte a ihned si podejte novou přihlášku. Je také nutné se přihlásit na volný opravný termín. Co v žádném případě nesmíte opomenout, je odevzdat přihlášku ve škole. Pochybujete, že druhé kolo přijímacích zkoušek na střední školu nezvládnete? Není nic jednoduššího, než si přihlášek podat víc. Nemusíte se bát, protože ve druhém kole nejsou přihlášky omezeny počtem.

V případě, že nejste spokojení s výsledky z prvního kola a máte o nich nějaké pochybnosti, v každém případě se odvolejte. Ale pozor. Je potřeba tak učinit během tří dnů od data doručení výsledků. Na vyhodnocení žádosti má odvolací orgán 30 dnů.

Proč jsem u přijímacích zkoušek z angličtiny neuspěl?

A jsme u konkrétních otázek, jako jsou: proč to nevyšlo? Můžete nahlédnout do spisu nebo do výsledků přijímacích zkoušek. Na to má právo každý student, anebo jejich zákonní zástupci. O toto se žádá u ředitele školy. Pokud nechcete volit tuto možnost, v tom případě jsou vám k dispozici webové stránky CERMAT. I zde si můžete zkontrolovat výsledky přijímacích zkoušek.

Každopádně je nutné uvědomit si, kde že jste udělali nějakou tu chybku, abyste byli schopní se právě na tohle zaměřit. Hoďte si to všechno na papír a začněte šprtat. Procvičujte se v otázkách, ze kterých jste pohořeli. Pokud si nejste úplně jistí v kramflecích, klidně se obraťte na naši jazykovou školu TOPLINGVA. Rádi vám se vším pomůžeme.

Už víte, v čem byl problém? Zaměřte se právě na tuto skutečnost, ať jste schopni s tím něco udělat. A je opravdu jedno, jestli to bylo stresem, výpadkem paměti, či nedostatkem volného času.

Máte pocit, že to sami nezvládnete? Zařaďte se mezi naše spokojené studenty. Lektoři angličtiny z TOPLINGVY vám budou nápomocní. Svěřte se do jejich zkušených rukou.

Kontaktuje naši jazykovou školu

Pokud by Vás možnost přípravy na druhé kolo přijímacích zkoušek z angličtiny zaujala, neváhejte kontaktovat naši koordinátorku jazykových kurzů prostřednictvím e-mailu info@toplingva.cz či na telefonním čísle +420 774 118 911.

Hlavní menu